Microsoft, Android İçin Next Lock Screen Uygulamasını Yayınladı

Microsoft'un Next Lock Screen uygulaması ile Android cihazınızın kilit ekranını özelleştirin!

Microsoft, Android İçin Next Lock Screen Uygulamasını Yayınladı

Microsoft'un her ne kadar kendi Windows Phone platformuna sahip olsa da zaman zaman diğer mobil platformlar için de çeşitli uygulamalar ürettiğine denk geliyoruz. Fakat yine de şirketin iOS ve Android düşmanlığının zirvede olduğunu ve Windows Phone'u bu işletim sistemlerine karşı daha etkili bir hale getirebilmek için Nokia'yı satın almış olduğunu da biliyoruz. Dolayısıyla Android için Microsoft tarafından üretilmiş olan Next Lock Screen adlı uygulama oldukça ilginç haberlerden bir tanesi.

Bir Microsoft Garage uygulaması olarak hazırlanan Next, kullanıcıların en kolay yoldan Android cihazlarının kilit ekranlarını özelleştirebilmelerine yardımcı oluyor.

Kilit ekranında kolay kullanım sağlama amaçlı gerçekleştirilen değişiklikler şu şekilde listeleniyor:

  • Takvim ekleyebilme
  • Sık kullanılan uygulama ikonları
  • Arama ve SMS işlemleri
  • Konferanslara katılabilme
  • Otomatik arkaplan resmi değişimleri

Ücretsiz olarak sunulan uygulama şimdilik çok geniş bir telefon marka ve model desteğine sahip değil ancak ilerleyen zamanlarda biraz daha geniş bir kitleye hitap edeceğine inanıyorum. Dolayısıyla cihazınıza yüklemek mümkün olmazsa moralinizi bozmayın çünkü uygulama henüz çok yeni.

Ayrıca Android'in kendi takvimiyle uyumlu çalışabilmesine rağmen diğer takvim uygulamaları konusunda sıkıntılar yaşayan Next Lock Screen, ilerleyen sürümlerde bu desteğini de genişletecektir.

Uygulamaya göz atmak isterseniz aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz:

Öğrencinin dostu PhotoMath!

YORUMLAR