Microsoft Nokia'yı Satın Alamadı

Microsoft'un Nokia'yı satın alarak birleşme planlarının suya düştüğü ve mevcut partnerliğin korunacağı bildirildi.

Microsoft Nokia'yı Satın Alamadı

Microsoft'un Windows Phone 8 işletim sistemi ile birlikte mobil dünyada gerçekleştirdiği en büyük partnerliklerden bir tanesi tabii ki Nokia ile oldu ve iki şirketin de kendini piyasadaki geri kalma durumundan kurtarmak için bu kooperasyonu sürdürdüğü biliniyor. Ancak Microsoft bu partnerliği daha da ileri götürmek ve mobil dünyada kendinden daha çok söz ettirebilmek için bir süredir Nokia'nın cep telefonu işine bizzat el atmak istiyordu.

Wall Street Journal'ın aktardıklarına göre, iki şirket geçtiğimiz aya kadar Londra'da müzakereler gerçekleştiriyordu ve bir anlaşmaya varmaları çok yakındı. Ancak görüşmelerin başarısız olduğu iddia ediliyor ve Nokia'nın Apple ile Samsung karşısında ciddi bir başarı elde edememesine rağmen Microsoft'a verdiği yüksek fiyatların bunda etkisi olduğundan bahsediliyor.

Şimdilik iki şirket arasındaki birleşme planları başarısızlığa uğrasa da bunun iyi ilişkileri zedeleyeceğini söylemek zor. Zira Microsoft'un amiral gemisi modelleri ürettirebilmek için Finlandiya'lı üreticiye ihtiyacı var ve Nokia da pazarda tutunabilmek için Microsoft'un mobil işletim sistemi ile yazılım desteğine büyük ihtiyaç duyuyor.

Playstation Türkiye'den güzel haberler var

YORUMLAR