Microsoft Office iPhone ve iPad'e Geliyor

Microsoft her an Office yazılımının iOS versiyonunu yayınlayabilir

Microsoft Office iPhone ve iPad'e Geliyor

Yazılım dünyasında yayılan son söylentilere göre Microsoft, Office yazılımlarını iOS işletim sistemini kullanan Apple iPhone ve iPad'lere taşıyacak. Bu iş için bir süredir oldukça yoğun bir şekilde çalıştığı ve Office iOS versiyonunun geliştirme sürecini tamamladığı belirtien Microsoft'un Office yazılımını iOS platformuna her an çıkarabileceği belirtiliyor. Fakat Microsoft Office iOS versiyonunun hazır olmasına rağmen uygulamanın Apple uygulama marketi App Store üzerinde yayınlanması için Microsoft'un yeni CEO'su Satya Nadella'nın onayının beklendiği paylaşılan bilgiler arasında.

Daha önceden yayılan söylentiler Microsoft Office yazılımının iPad versiyonunun kesinlikle çıkış yapacağına işaret ediyordu. Bu yeni söylentiler de bu önceden ortaya çıkan bilgileri doğrular nitelikte. Microsoft'un Office yazılımının iOS versiyonunu Android ve Windows Phone'dan önce yayınlaması da söz konusu olabilir. Bu da yazılım devinin her ne kadar kendi mobil işletim sistemi üretse de iOS platformuna verdiği önemi gösteriyor.

Microsoft'un böyle bir adım atmasının farklı bir nedeni de yaygınlaşmaya başlayan ücretsiz office uygulamaları olabilir. Bu durum zamanla Microsoft'un Office yazılımlarının unutulmasına sebep verebilir. Bu nedenle Microsoft adını ve marketteki varlığını korumak için iOS platformuna yazılımını çıkarabilir.

Eğer iOS işletim sistemine sahip mobil cihazlarınızda Office dökümanlarını görüntülemek ve düzenlemek isterseniz ücretsiz bir uygulama olan Kingsoft Office kullanabilirsiniz:

Google Drive'ın Fiyatları Düştü

YORUMLAR