Microsoft'tan Google'a Ciddi Bir Suçlama

Microsoft ile Google arasında yeni bir kriz patlak verdi.

Microsoft'tan Google'a Ciddi Bir Suçlama

Microsoft ile Google arasında yeni bir kriz patlak verdi. Bu seferki çekişmenin nedeni ise Microsoft'un, Google'ın Windows Phone 8 için tam fonksiyonlu bir Youtube uygulaması çıkarılmasını engellediği iddiası.

Microsoft'tan Dave Heiner ise konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu:

"Google 2010'da ve şimdi tekrardan Windows tabanlı telefonların Youtube ile düzgün olarak çalışmasını engelledi. Google kendi Android telefonlarının Youtube'a erişmesine imkan tanıdı ve kullanıcıların video kategorilerini aramasını, favori videoları bulmasını, puanlamaları görmesini ve zengin kullanıcı arayüzünden faydalanmalarını mümkün kıldı."

Dave Heiner Google'ın kendisine arama konusunda rakip olmayan Apple'a iPhone'larda da aynı şekilde davrandığını ifade etti.

Google ise konu karşısında yorum yapmamayı tercih ediyor. Aslında daha önce özellikle arama motorları konusunda iki firma çok kez birbirine girmişti. Microsoft sürekli olarak kendi arama motoru Bing'in daha iyi arama sonuçları sunduğuna dair paylaşımlar yapmaktaydı. Outlook'un Gmail'den daha iyi servis sunduğunu iddia eden Microsoft, Google'ın arama sonuçlarında alakadan çok reklamları ön plana çıkarıdğını ifade etmekteydi.

Google daha önceden Windows 8 platformlar için uygulama çıkarmayacağını duyurmuştu.

Microsoft Surface Pro 8 dizüstü bilgisayarların yerini alabilir.

YORUMLAR