Minecraft'a Sonunda Ücretsiz Kız Karakter Getirildi

Minecraft'a Sonunda Ücretsiz Kız Karakter Getirildi

Aylar önce Microsoft tarafından satın alınan ve Dünya'nın en iyi Sandbox oyunlarından bir tanesi olan Minecraft'a sonunda ücretsiz olarak oynanabilen kız karakter getirildi. Dünya üzerinde milyonlarca oyuncuya sahip olan oyunun, doğal olarak çok sayıda kız oyuncusu da bulunuyordu fakat kızların tercih edebileceği kız karakterler standart karakterler arasında yer almıyordu.

Minecraft oynarken kız karakter seçimi yapabilmek için ya ücret ödemeniz gerekiyordu ya da bir mod kurmanız gerekiyordu. Her ikisini de yapmayı tercih etmiyorsanız, oyunun size standart olarak verdiği erkek karakter ile başlayıp onla oynayabiliyorsunuz. Fakat sonunda buna bir çözüm getirildi. Oyuna eklenen yeni kız karakter sayesinde artık isteyen oyuncular kız karakter ile kendi maceralarına çıkabilecek. Üstelik yeni getirilen kız karakterini seçebilmek için herhangi bir ücret ödemenize gerek yok. Yani tamamen ücretsiz.

Rastgele olarak oluşturulan ve bir süredir bilgisayar üzerinde Minecraft oynayan oyuncuların görmüş olduğu Alex isimli kız karakter artık oyunun standart karakterleri arasında. Fakat yapılan hamle ile birlikte artık ücretsiz olarak seçilebiliyor. PlayStation ve Xbox üzerinden Minecraft oynayan oyuncularda Alex ile tanışma keyfini yaşayabiliyorken, mobil cihazlar üzerinden Minecraft Pocket Edition oynayan oyuncular büyük ihtimal Alex ile önümüzdeki yaz aylarında tanışacaklar.

Özellikle Minecraft oynayan kız oyuncuları ilgilendiren bu haber hakkında görüşlerinizi bizlere aşağıdaki yorum bölümünden yazabilirsiniz.

Apple Son Çeyrekte 61 Milyon iPhone Sattı!

YORUMLAR