Nokia Lumia Satışları Rekor Kırıyor

Finlandiyalı akıllı telefon üreticisi Nokia'nın son üç aylık kazancı Lumia satışlarının gerçekten iyi gittiğini gösteriyor. Geçtiğimiz yılın son çeyreğinde 4.4 milyon Lumia cihaz satan şirket, 2013 yılının ilk çeyreğinde toplam 5.6 milyon adet Lumia cihaz

Nokia Lumia Satışları Rekor Kırıyor

Finlandiyalı akıllı telefon üreticisi Nokia'nın son üç aylık kazancı Lumia satışlarının gerçekten iyi gittiğini gösteriyor. Geçtiğimiz yılın son çeyreğinde 4.4 milyon Lumia cihaz satan şirket, 2013 yılının ilk çeyreğinde toplam 5.6 milyon adet Lumia cihaz satarak kendisi için yeni bir satış rekorunu kırmış oldu.

Ayrıca şirket tarafından yapılan açıklamaya göre ilk çeyrekte satılan Lumia cihazların üçte ikisi Windows Phone 8 işletim sistemini kullanıyor. Şimdiye kadar toplamda satılan Lumia akıllı telefonların sayısınınsa 20 milyona yaklaştığı biliniyor.

İlk çeyrekte toplam sevkiyatta en büyük düşüş yüzde 33 gibi bir rakamla Kuzey Amerika'd yaşandı. Geçtiğimiz çeyrekte 700.000 cihaz sevk edilen Kuzey Amerika'ya bu çeyrekte 400.000 cihaz sevkedildi. Buna rağmen tüm dünya üzeride artış gösteren satış rakamlarıyla birlikte Nokia, Kuzey Amerika tarafında yaşanan bu tatsız durumdan etkilenmeden akıllı telefon satışlarını arttırmaya devam etmeyi başardı.

Nokia henüz yeni bir Lumia cihazını açıklamamış olsa da Lumia 928 ile ilgili gelen söylentiler ortalığı karıştırmayı başardı. Bu noktada Nokia'nın önümüzdeki haftalarda ABD akıllı telefon pazarındaki satış rakamlarını ve pazar payını arttırmaya yardımcı olacağını düşündüğü yeni ürününü tanıtması bekleniliyor.

Nokia Lumia Catwalk Görüntülendi

YORUMLAR