Oyun Tarihinde Bugün: CS: GO Çıkış Yaptı

Oyun Tarihinde Bugün: CS: GO Çıkış Yaptı

Günümüzden tam 5 yıl önce, 21 Ağustos 2012 tarihinde Valve resmi olarak CS: GO ya da uzun adıyla Counter Strike Global Offensive oyununu dünya çapında oyuncuların beğenisine sunmuş ve oyun dünyasında yeni bir sayfa açmıştı.

Şu an Steam üzerinde en çok aktif kullanıcı sayısına sahip oyunlardan bir tanesi olan Counter Strike Global Offensive, kısa süre içinde bir e-spora dönüşmüş, milyonlarca dolar ödülün dağıtıldığı turnuvalara can vermişti.

Aslında Counter Strike Global Offensive yeni bir fikir değildi. 90'lı yıllarda çıkış yapan klasik Counter Strike oyunları temel alınarak geliştirilmiş Counter Strike Global Offensive, bu online FPS oyununu resmi bir altyapıya kavuşturuyor, daha gelişmiş bir teknolojiyle buluşturuyordu. Valve'ın oyunu hilecilerden arındırmak için çabalıyor oluşu, oyunculara teknik açıdan daha gelişmiş bir içerik sunuyor oluşu da Counter Strike Global Offensive'in başarıyla yükselmesine katkıda bulunmuştu.

Counter Strike Global Offensive'in günümüzdeki durumuna bakacak olursak oyunun geçtiğimiz 30 gün içinde ortalama 380.000 aktif oyuncuya sahip olduğunu görüyoruz. Aynı dönem içinde kaydedilen en yüksek aktif oyuncu sayısı ise 625.000 civarında.

PlayerUnknown's Battlegrounds, CS: GO'yu Solladı!

YORUMLAR