PlayStation 2 İçin Yolun Sonuna Gelindi

Popülerliğini hala koruyan PlayStation 2 oyun konsolunun üretimine son verildiği Sony tarafından açıklandı.

PlayStation 2 İçin Yolun Sonuna Gelindi

Sony üzerinden yıllar geçmesine rağmen hala ürettiği ve PlayStation 3 ile birlikte satışına devam ettiği PlayStation 2’nin üretimine son vereceğini açıkladı. Çıktığı günden bu yana tam 18 revizyon geçiren ve her seferinde daha iyi hale gelen PlayStation 2 için böylece yolun sonuna gelinmiş oldu.

Ancak henüz konsolun tamamen ölmesine izin verilmiyor ve şimdilik sadece Japonya için verilen bu karara göre dğer ülkelerde konsolun satışına ve oyun üretimine devam edilecek. Böylece Sony’nin elindeki mevcut stokları eritme yöntemini seçtiği görülüyor.

Şu anda PlayStation 2 için yaklaşık olarak 11.000 oyun geliştirilmiş olması konsolun neden bu kadar kolay bırakılamadığını açıklar nitelikte. Özellikle Brezilya, Rusya, Çin ve Hindistan gibi ülkelerde hem konsola hem de oyunlarına hala büyük bir ilgi mevcut.

Cihaz 2000 senesinde piyasaya sürüldüğünde yüksek kaliteli 3D görüntüleri oynatabilmesi ve içerisinde gelen DVD oynatıcı ile dikkat çekmişti. Şimdiye dek 155.1 milyon satışı gerçekleştirilen PlayStation 2’nin gelmiş gelmiş en popüler oyun konsolu olduğu da açıklanmıştı.

Zynga tam 11 oyununa son veriyor

YORUMLAR