6 Şubat Depremini Konu Alan "Şahsi Meselemiz" Filmi Büyük Tepki Gördü!

6 Şubat depremini konu alan Şahsi Meselemiz filmi çekimleri başladı ancak film sosyal medyada büyük tepki gördü. İşte detaylar!

6 Şubat Depremini Konu Alan "Şahsi Meselemiz" Filmi Büyük Tepki Gördü!

6 Şubat depreminde yaşananları konu alacak olan Şahsi Meselemiz filminin çekimleri başladı fakat film ile ilgili şimdiden sosyal medyada büyük tepki ve eleştiriler oluşmaya başladı.

On binlerce insanın ölümüne ve pek çok insanın evini, işini ve hatta şehrini kaybetmesine neden olan 6 Şubat depremi Şahsi Meselemiz filmiyle beyaz perdeye taşınacak.

Depremden sonra çalışmaları başlayan dizi ile ilgili sosyal medyada bir dizi eleştiri yapıldı. Çekimler tamamlandıktan sonra önümüzdeki yılın 6 Şubat'ında Hatay'da galası yapılması beklenen filmle ilgili en büyük eleştiri deprem bölgesinde hâlâ yaralar sarılamadığından çekim yapılıyor olması.

Deprem bölgesindeki insanların böyle bir duruma "malzeme" edildiğini düşünen kitleler tepkilerini dile getirirken, Hatay Valisi'nin filme destek olmak adına yaptığı açıklamalar da eleştirilerin ana odağı oldu.

6 Şubat Depremini Konu Alan "Şahsi Meselemiz" Filmi Büyük Tepki Gördü!

Hatay Valisi Mustafa Masatlı'nın tepki gören açıklaması şu şekilde:

"Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Hatay ili için 'benim şahsi meselem' demiş. Tabi bu ifadeden hareketle bizler de bu ulusun, bu milletin insanları olarak bu topraklara her şeyiyle bağlı olarak Hatay'ın da bizim meselemiz olduğunu göstermek için gayret ediyoruz.

Bugün de 'Şahsi Meselemiz' filmin ilk çekim günü. Başta yapımcı Bülent Bey, yönetmenimiz ve Türkiye'nin tüm ekranlarından tanıdığımız sanatçılarla bir aradayız. Onlar da bu sahneleri aslında yeniden canlandırarak bu felaketin ne kadar büyük olduğunu ve bu felaketten bir milletin nasıl tekrar ayağa kalkıp normaline dönmeye çalıştığını göstermeye çalışıyorlar."

Sosyal Medyadan Nasıl Tepkiler Geldi?

Netflix Film Önerileri - Haziran 2024
Sinema

Netflix Film Önerileri - Haziran 2024

Sizler için derlediğimiz bu listemizde Netflix Film Önerileri (Haziran 2024) ile karşınızdayız. Peki bu ayın en iyi Netflix filmleri neler?

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.