Samsung Galaxy Note 3 Dedikoduları: Teknik Özellikler

Samsung Galaxy Note 3'e ait olduğu iddia edilen görsel ve cihazın teknik özelliklerine dair söylentiler teknoloji bloglarında yerini aldı.

Samsung Galaxy Note 3 Dedikoduları: Teknik Özellikler

Samsung Galaxy S4'ün tanıtılması ve piyasaya sürülmesinin ardından yerinde duramayan teknoloji dünyası bu sefer de Samsung Galaxy Note 3'ün peşine düşmüş durumda ve tüm araştırmacılar cihaza dair bilgiler elde etmek için birbirleriyle yarışıyorlar. Böylece Galaxy Note 3 için onlarca doğru veya yanlış dedikodu haberlerde yer alıyor ve biz de sizlere iddia edilen özellikleri aktarmaya çalışıyoruz.

Bu seferki dedikodumuz Sam Mobile ve MyDrivers adlı kaynaklardan geliyor ve Galaxy Note 3'ün teknik özelliklerinin şöyle olduğunu iddia ediyor:

  • 5.99 inç Full HD ekran (AMOLED olacağı tahmin ediliyor)
  • Exynos 5410 Octa işlemci, 2.0 Ghz hızındaki A15 ve 1.7 Ghz hızındaki A7'lerden oluşan
  • 3 GB RAM
  • Android 4.2.2

Depolama alanı konusunda bir bilgi yer almıyor ancak Galaxy S4'te olduğu gibi bu modelde de 16, 32 ve 64 GB'lık versiyonların olması bekleniyor.

Haberimizin başında bulunan görselin ise Galaxy Note 3'e ait olduğu söylense de bunun pek doğru olduğu düşünülmüyor. Zira cihazın alt kısmında, yani fiziksel home tuşunun olduğu alanın biraz fazla geniş olduğu görülüyor.

Samsung Galaxy Note 3'e ait olan bu iddiaların gerçek olma olasılıkları bir hayli yüksek, zira ekran boyutu haricindeki özellikler en son akıllı telefonlarda yerini zaten almaya başladı ve bizleri kuşkuya sevkeden en büyük konu ekran boyutu. Samsung'un ekranını sürekli olarak büyütme eğilimi olduğu biliniyor ancak önceki boyutu bile gereğinden büyük olarak nitelenen Note serisinin daha fazla büyümesi satışlar için iyi olmayacaktır.

Twitter'da bu sefer de Guardian hesapları hacklendi

YORUMLAR