Samsung Galaxy Note 3'ün Esnek Ekrana Sahip Olması Bekleniyor

Samsung Galaxy Note 3'ün esnek ve kırılmaz ekranlara sahip olacağına dair güçlü sinyaller var.

Samsung Galaxy Note 3'ün Esnek Ekrana Sahip Olması Bekleniyor

Samsung Galaxy S4’ün ortaya çıkışının ardından herkesin gözü Samsung Galaxy Note 3’e döndü ve cihaza dair dedikoduların arasında onlarca farklı özellik ve beklenti yer alıyor. Esnek ekranlar da bunlardan bir tanesi ve Samsung’un uzun süredir esnek ekranlar üzerine çalışmalar gerçekleştirdiği dikkate alındığında bu varolan en ciddi söylentiler arasında diyebilirim.

2013 Eylül ayında ortaya çıkması beklenen cihazın türünün ilk örneklerinden olan esnek OLED ekranlar ile birlikte piyasaya sürüleceği ve kırılmaz bir plastik solüsyona sahip olacağı OLED Association tarafından aktarıldı. 5.9 inç boyutlarında olacağı belirtilen Galaxy Note 3’ün ekranının standart OLED ekranlara göre daha ince ve hafif olacağı da belirtiliyor.

Böylece şu anda piyasada bulunan 1.5 mm ekran kalınlığı ve 100 gr ekran ağırlığının 0.5 mm ve 50 gr olarak değişmesi mümkün hale gelecek. Samsung’un gelecek cihazlarında metal kullanımına geçme planları da daha kolay gerçekleşebilecek zira ekrandan kurtarılan incelik ve hafiflik metal kullanımına zemin hazırlayacak.

Apple tedarikçileri durumlarından memnun değiller

YORUMLAR