Samsung Galaxy S4, TCO Sertifikası Alan İlk Akıllı Telefon Oldu

Samsung Galaxy S4, TCO Sertifikası Alan İlk Akıllı Telefon Oldu

Samsung’un akıllı telefon dünyasındaki yeni amiral gemisi olan Galaxy S4 bir ilke imza attı ve TCO sertifikasına sahip olan ilk akıllı telefon oldu.

Merkezi İsveç isimli ülkede olan bir kuruluş tarafından verilen bu sertifika birçok kıstası dikkate alıyor. Söz konusu kıstaslar arasında güç kullanımı, güç tasarrufu, üretim materyalleri ve söz konusu ürünün çevreci değerlere uyumu gibi önemli başlıklar bulunuyor. Temelde ofis ekipmanları için verilmeye başlanan bu sertifika daha sonra elektronik cihazlar ve bilgisayar dünyasına ait ürünler için de verilmeye başlandı.

Samsung Galaxy S4’ün sahip olduğu dış materyaller birçok kullanıcı tarafından beğenilmiyordu. Özellikle de plastik kapaklar hem güven hem de görüntü konusunda insanların kafalarında soru işareti yaratıyordu. Ancak tüm bunların çevreye uyumlu bir cihaz sunulmasında katkıda bulunduğunu düşünecek olursak Samsung yöneticilerinin olabildiğince geri dönüşüme yatkın materyaller seçtiğini görüyoruz. Tabii ki iç donanım özellikleri bakımından da enerji kullanımı konusunda da sertifikayı veren kuruluşun gözünden iyi puan alındığı anlaşılıyor.

TCO CEO’su Sören Enholm, Galaxy S4’ün sürdürülebilir mobil çözümler konusunda iyi bir örnek olduğunu ve diğer üreticileri bu yönde teşvik edebilecek yeteneklere sahip olduğunu belirtti.

Google'ın yeni video formatı bant genişliği sorununa çözüm olacak

YORUMLAR