Samsung Galaxy S6 Uygulamaları Hakkında Çıkan Dedikodulara İnanmayın

Samsung Galaxy S6 Uygulamaları Hakkında Çıkan Dedikodulara İnanmayın

Dün birçok kaynak, Samsung Galaxy S6 serisi ile gelen stok yazılımların kaldırılabileceği yönünde bir haber paylaştı. Ancak bu haber maalesef asılsız. Samsung S6 ile gelen yazılımlar kaldırılamayacak, sadece kapatılabilecekler.Dün yayınlanan; yeni TouchWiz sürümünün bazı parçalarının Samsung S6’lardan kaldırılacağı haberlerinin yanlış bilgilendirme olduğu açıklandı. Haberin spekülasyon olduğu iddia edildi.

Yayınlanan haber, Samsung S6 Galaxy Edge ve S6 serileri ile gelen S Note, S Voice ve benzeri uygulamaların telefonlardan istenirse kaldırılabileceği yönündeydi.

Aslında sorun Güney Kore’de yeni yürürlüğe giern bir kanunun yanlış yorumlanmasından kaynaklanıyor. Yeni yasa Samsung telefonlarının bloatware adı verilen, telefonlarla gelen stok uygulamaları kullanıcılara istekleri dışında sunmaması ile ilgili. Ancak tamamen silinebileceğini de kapsamıyor, telefon üreticlerine de böyle bir silinebilme özelliği barındırmalarını zor koşmuyor. Ancak bu uygulamaların kaldırılmadan kapatılabilme özellikleri olması gerektiğine dikkat çekiyor.

Öte yandan S Note ve S Voice gibi bazı programlar tamamen yenilenmiş, farklı özelliklerle kullanıcılarla buluşmaya hazır. Bu yüzden kullanıcıların bu özelliklerden vaz geçip geçmemeleri için bir seçenek sunulmuş olunuyor. Ancak bu seçenek bloatware uygulamaları kaldırmak değil, kapatmak olarak değerlendirilebilir.

BTK Mobil Güvenlik Önerilerini Güncelledi

 Microsoft ve Samsung Ortaklığı Beklenmeyen Boyutlara Ulaşıyor

Samsung Galaxy S6 Serisinin İkinci El Dezavantajları

YORUMLAR