Samsung: Windows 8 Çok İyi Bir İşletim Sistemi Değil

Samsung yöneticilerinden Jun Dong-soo, Windows 8'in pek de iyi bir işletim sistemi olmadığı dile getirdi.

Samsung: Windows 8 Çok İyi Bir İşletim Sistemi Değil

Microsoft’un büyük umutlarla hazırlayıp satışa sunduğu ancak beklenen ilgiyi henüz görmeyen Windows 8 ile ilgili bir olumsuz yorum da Samsung’dan geldi. Samsung’un bellek donanımı üretim biriminin başkanı konumunda bulunan Jun Dong-soo, Korea Times’a verdiği röportajda önemli eleştiriler yaptı.

Her şeyden önce klasik bilgisayar pazarının gittikçe daralmasına rağmen Windows 8’in çıkışının sektörü olumsuz etkilediğini belirten Dong-soo, Windows 8’in Windows Vista’dan ve Windows 7’den daha iyi olmadığını da iddia etti.

Microsoft Surface isimli tablet bilgisayarların üretilmesiyle yazılımcı kimliğinin yanı sıra donanım üreticiliği kimliğini de edinen dev şirketin Acer, ASUS ve Fujitsu gibi üreticileri kızdırdığını da hatırlatan yönetici, durumu kendi açılarından da değerlendi. Zira Windows 8 işletim sistemini kullanan Samsung ATIV Smart PC üzerinde Windows 8 yer alıyor ve görünen o ki Samsung, ürünün yazılım kısmının Windows 8 olması ve Windows 8’in de iyi olmamasından şikâyetçi. Özellikle de kullanıcıların yaşadıkları yazılım sorunlarının Windows tarafından pek de dikkate alınmadığını dile getiren Jun Dong-soo, akıllı telefon dünyasında Google’ın Android’iyle yakaladıkları başarının Microsoft’un Windows 8’ine sahip bilgisayarlarda elde edilemediğinden yakındı.

iPhone 6 Neye Benziyor?

YORUMLAR