Samsung Windows 8'e Karşı Saldırısına Devam Ediyor

Microsoft Windows 8 işletim sistemli tabletlerinin satışlarını Avrupa'da durduran ve ABD'de başlatmayan Samsung Windows 8'e yüklenmeye devam ediyor.

Samsung Windows 8'e Karşı Saldırısına Devam Ediyor

Pek çok PC ve tablet üreticisi şirketin Windows 8'i kullanarak satışlarını arttırmaya çalışma politikasından biraz daha farklı ilerleyen Samsung geçtiğimiz hafta içerisinde Windows 8'i oldukça eleştirerek işletim sisteminin beklenenleri pek veremediğinden bahsetmişti.

Anlaşılan o ki şirketin Windows 8'e saldırma kararı hala devam ediyor ve Güney Kore'li teknoloji devi Windows RT işletim sistemi ile ürettiği tabletlerini bazı Avrupa ülkelerindeki satışlardan çekme kararı aldı. Aynı zamanda ABD'deki ürünün çıkışının da iptal edilmesi Samsung'un Windows 8'den pek bir beklentisi olmadığının adeta bir işareti.

Bugün gerçekleştirilmiş olan Samsung Galaxy S4 lansmanında basının sorularını yanıtlayan Samsung CEO'su JK Shin, Windows 8 işletim sistemli cihazlara olan talebin çok düşük olduğunu ve bu nedenle cazibe sahibi olmadığını açıkladı.

Resmi açıklamaya kısaca bir göz atacak olursak JK Shin'in sözleri şu şekilde oldu: "Microsoft'un Windows işletim sistemine dayanan akıllı telefon ve tabletler pek de iyi satmıyorlar. Pazarda Android'e olan büyük bir talep var ve Avrupa'da da Windows tabanlı ürünler pek popüler olamadılar."

İlerleyen günlerde Samsung'un Windows 8'e karşı daha fazlasını yapıp yapmayacağını ise şirketin satış politikaları belirleyecek gibi görünüyor.

OS X Mountain Lion 10.8.3 Yayınlandı!

YORUMLAR