Telefon Numarasını İptal Eden Ve Hat Taşıyanların Dikkatine

Numara ya da hat değiştiren kullanıcılar artık telefonlarını kullandıkları kadar ödeme yapacaklar.

Telefon Numarasını İptal Eden Ve Hat Taşıyanların Dikkatine

Sabit ve mobil telefon ile internet abonesi olan milyonlarca kullanıcının, artık telefonlarını kullandıkları kadar ödeme yapacakları açıklandı.BTK Başkanı Tayfun Acarer, vatandaşların elektronik haberleşme sektöründe abonelik tesisi, numara taşıma, aboneliğini feshetmek istemeleri durumunda mağduriyet yaşadıklarını anlattı.

Acarer bu durumun ortadan kaldırılması için önlemler aldıklarını ifade ederek, ‘Vatandaşlarımız abonelik tesisi, numara taşıma, aboneliğini feshetmek istemeleri gibi durumlarda almış oldukları hizmetlerin tamamından yararlandırılmış gibi ücret ödemek zorunda kalıyordu. Aboneliğini sona erdirmek veya numarasını taşımak isteyen bir tüketici 1 gün veya 1 hafta hizmet almış olsa bile 1 aylık hizmet almış gibi fatura ödemek zorunda kalıyordu’ açıklamasını yaptı.

Acarer, ‘Kıst ücreti uygulaması getiriyoruz. Kıst ücreti, hizmetten faydalanılan gün sayısı, kullanılan dakika, veri ile orantılı olarak hesaplanan tahakkuka esas ücreti ifade etmektedir. Artık aboneler kullandıkları gün sayısı, kullanılan dakika ve veri ile orantılı olarak hesaplanan fatura ödeyecek. Kullanmadıkları telefon ve internetin faturasını ödeyerek mağdur olmayacaklar’ dedi. 

Türkiye Mobil İnternet Raporu Açıklandı

Türkiye Facebook Sansürlerinde Dünya İkincisi

Facebook Türkiye Araştırması Sonuçları Açıklandı

YORUMLAR