Tüm Huawei P9 Serisinin Teknik Özellikleri ve Fiyatları Açıklandı

Tüm Huawei P9 Serisinin Teknik Özellikleri ve Fiyatları Açıklandı

Duyurulan birçok yeni seri mobil cihazdan sonra şimdi de sıra Huawei P9 serisine geldi. Çin merkezli telefon firmasının yeni P9 serisi mobil cihazlarının teknik özellikleri ve fiyatları bugün açıklandı.

Sadece bir değil, dört farklı P9 modeli tanıtacak olan Huawei, daha önce bu dört farklı model ile ilgili küçük detaylar paylaşmıştı. Huawei P9 ile birlikte P9 Lite, P9 Pro ve P9 Max modellerinin 6 Nisan'da resmi olarak açıklanması ve gösterilmesi bekleniyor. MyDrivers adlı Çin merkezli başka bir firma ise bu modeller ile ilgili tüm özellikleri ve fiyatları basınla paylaştı. 

Huawei P9 Lite

299 dolardan piyasaya sürülmesi beklenen Huawei P9 Lite, dört farklı modelin en ucuzu olarak karşımıza çıkıyor. Telefonun 5 inç Full HD ekranı, 2GB Ram'i, Snapdragon 650 işlemcisi, 12 MP kamerası ve 16 GB belleği bulunuyor.

Huawei P9

499 dolar olacak olan Huawei P9 için ise P9 Lite'ın bir üst modeli diyebiliriz. 200 dolar daha pahalı olan bu cihaz, Hisilicon Kirin işlemcisi kullanıyor. 5.2 inç genişliğinde ekrana sahip olan cihazın ekran çözünürlüğü ve kamerası da P9 Lite ile aynı. 3GB Ram ve 32 GB'lık belleği de cihazın içerisinde yer alan diğer özelliklerden.

Huawei P9 Pro

Daha güçlü olan bu model ise 599 dolardan piyasaya sürülecek. Huawei P9 Pro'da ise Hisilicon Kirin 955 işlemci, 4GB Ram, 64 GB bellek ve 5.2 inç genişliğinde ekran mevcut.

Huawei P9 Max

,

P9 serisinin en pahalı ve en güçlü modeli ise 699 dolardan bizlerle buluşacak olan Huawei P9 Max oldu. 2560x1440 çözünürlüğe ile 4GB Ram'e sahip. Yine 64 GB belleği var ve bu sefer sekiz çekirdekli Hisilicon Kirin 955 işlemciyle geliyor. Telefonun diğer özellikleri ise diğer P9 modelleriyle aynı.

Türkiye satış fiyatları farklı olacak

Yukarıdaki fiyatlandırmalar Asya pazarı temel alınarak paylaşıldı. Yani Türkiye için bu fiyatların geçerli olmayacağını önceden belirtmek gerekiyor. Örneğin Huawei P9 Max'ın duyurulan 699 dolarlık fiyatının ülkemizde 2 bin ile 2 bin 200 TL arası bir etileti olması gibi bir durum söz konusu değil.

Huawei Bilgisayar Sektörüne Giriş Yapıyor

Huawei P9 6 GB RAM İle Gümbür Gümbür Geliyor

Huawei Microsoft’un Sinirini Bozabilir Çünkü Bir Surface Klonu Üretiyor

YORUMLAR