Üç Arka Kameralı Akıllı Telefon: Vivo Xplay 7 Geliyor

Üç Arka Kameralı Akıllı Telefon: Vivo Xplay 7 Geliyor

Çin merkezli Vivo şirketinin yeni telefonu Vivo Xplay 7, akıllı telefon pazarındaki ilkleri gerçekleştirecek. Telefonda, üç arka kamera ve ekrana gömülü parmak izi sensörü yer alacak.

Kullanıcılar tarafından ilgi gören 18:9 ekran formatı yüzünden üreticiler, parmak izi sensörünü arka kapağa koymak zorunda kalıyorlar. Buna çözüm ise Vivo şirketinden gelecek. Dünyada bir ilki gerçekleştirecek olan şirket, ekrana yerleştireceği parmak izi sensörü ile daha telefon çıkış yapmadan bir hayli ilgi görmeyi başardı. Ancak parmak izi sensörünün ne kadar hassas olacağı şu an tartışılabilecek bir konu durumunda.

Telefonun tasarımıyla ilgili paylaşılan fotoğraflara baktığımızda Galaxy Note 8'i andrıdığını söyleyebiliriz. Kenarları 'Edge' tasarımına benzeyen telefonda ayrıca, 3 arka kamera yer alacak. Bu kameraların nasıl özelliklerde kullanılacağı henüz bilinmiyor. Güçlendirilmiş Bokeh efekti gelme ihtimali veya geniş açıya uygun hale getirilebilir diye düşünüyorum. Tabi ki iki özellik de güçlü bir işlemci sayesinde telefon kamerasına yerleştirilebilir.

Telefon hakkında henüz başka bir bilgi yer almıyor. Ancak, üç arka kamerayı destekleyecek işlemcinin mutlaka güçlü olması gerekiyor. Yani telefon amiral gemilerine kafa tutabilir.

150 Dolarlık Android Telefon: BLU Vivo XL2

YORUMLAR