Ücretsiz Spotify Kullanıcılarına Müjde

Spotify Ücretsiz Sürüm

Spotify şu sıralar yoğun bir dönemden geçiyor. İsveç merkezli müzik yayın şirketi, bu ayın başlarında halka arz edildi ve beklenenden daha büyük bir ilgiyle karşılaştı. Şirket şimdilerde 24 Nisan’da New York City'de düzenlenecek olan bir etkinliğe hazırlanıyor. Spotify’a yakın bazı kaynaklar ise şirketin mobil cihazlar için sınırlı olarak sunduğu ücretsiz sürümün imkanlarını genişleteceğini ve geliştirilmiş versiyonu 24 Nisan’daki etkinlikte tanıtacağını iddia ediyor.

Spotify’ın mobil cihazlar için sunulan şu anki ücretsiz sürümünde bazı sınırlamalar mevcut. Ücretsiz kullanıcılar Spotify’da takip ettikleri ya da oluşturdukları listelerdeki tek bir şarkıyı direkt olarak seçip dinleyemiyorlar. Listeleri ve şarkıları sadece karışık çal seçeneğiyle dinleyebiliyorlar.

Ücretsiz kullanıcılar bir şarkıyı geçmek istediklerinde de bazı kısıtlamalarla karşılaşıyorlar. Bu kullanıcılar, her saat için sadece 6 şarkı geçme hakkına sahipler. Üstelik bu geçişler sadece ileriye doğru yapılabiliyor, yani geçmiş şarkılara dönme imkanı bulunmuyor. Tüm bu kısıtlamaların yanına bir de şarkı aralarına serpiştirilen reklamlar eklenince, ücretsiz Spotify versiyonunu kullanan kullanıcıların canı bir hayli sıkılıyor.

Bloomberg’te çıkan haberlere göre Spotify, ücretsiz sürümü geliştirecek ve yeni özellikler ekleyecek. Böylece ücretsiz sürüm, neredeyse ücretli sürümü aratmayacak kadar iyi hale gelecek. Üstelik tüm bu yenilikler 24 Nisan’da düzenlenecek olan etkinlikte açıklanacak.

Bloomberg, Spotify’ın giderek büyüyen bir şirket olarak yeni dinleyiciler edinme amacının olduğunu ve bu amaç doğrultusunda, şirketin ücretsiz versiyonu daha cazip hale getirerek yeni dinleyiciler kazanmaya çalışacağını belirtiyor. Ücretsiz sürüme getirilecek olan yeni özelliklerin neler olacağı ise şimdilik tam olarak bilinmiyor.

YORUMLAR