PotPlayer

PotPlayer

kullanıcı

PotPlayer hem hafif yapısı hem de geniş video formatı desteğiyle en kullanışlı video izleme programları arasında yer alıyor.

PotPlayer programı, son zamanlarda oldukça dikkat çeken video oynatma programları arasında yer alıyor ve hem hızlı yapısı hem de basit arayüzüyle pek çok video oynatıcıdan daha kolay bir şekilde kullanılabiliyor. Ücretsiz olarak sunulan ve hem 32 bit hem de 64 bit sistemler için hazırlanmış versiyonlar barındıran programın pek çok kullanıcıya hitap edeceğine inanıyorum.

PotPlayer Özellikleri

  • Sorunsuz ve akıcı video oynatma
  • Farklı ses kartlarını kullanabilme
  • Sahneleri sık kullanılanlara ekleme
  • Çoklu format ve cihaz desteği
  • Önizleme yapma olanağı

H/W Hızlandırma özelliğine sahip olan program, böylece bilgisayarınızın grafik işleme kapasitesinden oldukça güzel bir şekilde faydalanırken, sahip olduğunuz codec'leri de olabildiğince az sistem kaynağı kullanarak çözümlüyor. Bu sayede yoğun sıkıştırma oranına sahip videolarda bile düşük konfigürasyonlu sistemlerde sorun yaşamak imkansız hale geliyor.

Programın sahip olduğu 3 boyutlu gözlük desteği sayesinde daha gelişmiş görüntülerle film ve dizilerini izlemek isteyenler için de bir çözüm üretilmiş. Tabii ki bu özellikten faydalanabilmek için gerekli donanımlara sahip olmanız gerekiyor.

Pek çok altyazı formatını destekleyen PotPlayer, SMI, SRT, Vobsub gibi bilinen tüm altyazıları formatını sorunsuzca görüntüleyebiliyor. Tabii ki doğru uygulamalar için videonuza uygun altyazıyı bulmayı unutmamalısınız.

Programın kurulumu esnasında sunulan codec kurma opsiyonu sayesinde codec dosyalarını sonradan yüklemekle uğraşmak zorunluluğu da kalmıyor. Direkt olarak varolan tüm video formatlarını açmanıza yardımcı olacak codecler PotPlayer'ın kurulumu esnasında sunuluyorlar. Bu yüzden pek çok diğer video izleme programına iyi bir alternatif olduğunu söyleyebilirim. Eğer yeni ve etkili bir video oynatma programı arıyorsanız kesinlikle göz atmadan geçmemeniz gerekenler arasında olduğuna inanıyorum.

PotPlayer İndir

Windows platformu için ücretsiz olarak lansmana çıkan PotPlayer, basit bir kullanıma sahip. Oldukça başarılı bir yapıda karşımıza çıkan video player, geniş bir video format desteğine de sahip. En kullanışlı video izleme programları arasında yer alan basit uygulama, kullanıcı dostu arayüzü ile kullanıcılarını tatmin etmeye devam ediyor. Bünyesinde altyazı formatına da destek veren uygulama ücretsiz olarak indirilip kullanılmaya devam ediliyor.