Windows 10 ile Beraber, Minecraft Windows 10 Beta Sürümü de Geliyor

Windows 10 ile Beraber, Minecraft  Windows 10 Beta Sürümü de Geliyor

Minecraft: Windows 10 Beta, 29 Temmuzda tüm Windows 10 sürümleriyle beraber geliyor. Böylece Minecraft oynanabilen platform listesine Windows 10’da eklenmiş oluyor.

Minecraft: PC, Mac, Windows Phone, iOS, Android, Xbox 360, Xbox One, PS3, PS4 ve PS Vita’dan sonra popüler oyun Windows 10 platformuna da şatafatlı bir giriş yapmış oluyor.

Minecraft, Microsoft tarafından Mojang Games’den satın alındığından bu yana popülerliğinden bir şey kaybetmedi. Microsoft’da bu durumu her zaman lehine değerlendirmeyi bildi. iOS ve Android üzerinde düzenli olarak güncellenen oyun, Windows 10 platformunda da aynı stratejisine devam edecek.

Minecraft Windows 10 Beta sürümü hali hazırda bazı optimizasyonlara tabi tutuluyor. Yapılacak değişiklikler oyunu bildiğimiz PC sürümünden biraz daha farklı kılıyor. Dokunmatik ekranlı cihazlara ve Xbox platformuna anında geçiş yapabilme özelliği kazandırılan Minecraft Windows 10 Beta, oyunun tüm platformlarda hiçbir kesintiye maruz kalmadan oynanabilecek.

Oyuncuların PC sürümünü mü yoksa Windows 10 Beta sürümünü tercih edecekleri henüz bir sır. Ancak tüm Windows 10 platformlarında oyunu oynayabilmek de son derece avantajlı görünüyor. Gelişmeleri sizlerle paylaşacağız. 

Yeni Başlayanlar İçin Minecraft Rehberi

Minecraft Mobil Versiyonları Yeni Güncellemeyle Coşuyor!

YORUMLAR