Windows 8 ile Dokunmatik Bilgisayarlar Yükselişte

Windows 8 ile dokunmatik ekran ve farelere olan talep artacak gibi görünüyor. Microsoft Apple'a karşı bunu bir avantaj olarak kullanabilecek mi dersiniz?

Windows 8 ile Dokunmatik Bilgisayarlar Yükselişte

Windows 8’in beraberinde getirdiği yeni arayüz bazı kullanıcılar tarafından sevildi, bazı kullanıcılar ise bu arayüzü kullanımı zor ve işlevsiz olarak buldu. Bu noktada kendimize bir soru sormamız gerekiyor: Windows 8’i uygun donanımlar ile kullanıyor muyuz?

Daha önce Windows 8 ile İlgi Görmesi Beklenen Dokunmatik Fareler adlı yazımızda da belirttiğimiz gibi aslında Windows 8 eski bilgisayarlarımıza göre biraz daha farklı donanımlar gerektirebiliyor ve bir kaç yıl içerisinde bu donanımların piyasa standardı olması bekleniyor.

Elbette sadece fareler değil, aynı zamanda monitörler de Windows 8’in başlangıç ekranını kullanabilmek için dokunmatik olarak üretilmeye başlandı.

Microsoft’la partnerlik geliştiren Asus, Samsung, HP gibi pek çok marka hem laptop ürünlerinde hem de masaüstü PC’lerde monitörlerini bu dönüşüme katma aşamasında.

Microsoft’un özellikle taşınabilir bilgisayarlarda en büyük rakibi olan Apple karşısında bu dokunmatik avantajını ne kadar kullanabileceğini ve herhangi bir dokunmatik desteğine sahip olmayan MacBook ve iMac’lere karşı galip gelip gelemeyeceğini ilerleyen günlerde birlikte göreceğiz.

YORUMLAR