Xiaomi Mi 5s İnternete Sızdırıldı

Xiaomi Mi 5s İnternete Sızdırıldı

Bir süredir piyasaya çıkacağı fısıldanan Xiaomi 5s görüntüleri sonunda internete sızdırıldı. Cihazın fiziksel bir Home tuşu dikkat çekiyor.

İnternete sızan görüntülere dikkat edildiğinde Xiaomi 5s’in ekran üzerinden ziyade fiziksel bir “Home” tuşu yerine kullanmaya karar verdiği görülüyor. Bunun bir iPhone öykünmesi olabileceği de teknoloji kulislerinde tartışılıyor. Xiaomi 5s, Qualcomm’un Sense ID adını verdiği (ultrasonik parmak izi tarayıcısı) teknolojiye sahip olacak.

Aşağıda sızdırılan görüntüye dikkat edersek, şirket logosu ekranın hemen sol üst tarafında duruyor. Resimde altta, yuvarlak fiziksel bir “home” tuşu dikkat çekiyor. Bu da Xiaomi’nin artık ekran üzerinde bir dokunmatik tuştan vazgeçmiş olduğunun bir işareti olarak algılanabilir. Öte yandan Qualcomm’un Sense ID teknolojisi için bu tuşun kullanıldığı da düşünülebilir. Bu kapasitif fiziksel Home tuşunun uyanında iki adet dokunmatik tuş daha var. Ancak bunlar fotoğrafta çok net çıkmamışlar. Yuvarlak “home” tuşu Xiaomi için oldukça radikal bir değişiklik olarak değerlendiriliyor.

Xiaomi Mi 5 Fotoğraf Galerisi

Neredeyse Çerçevesi Olmayan Xiaomi Mi 5'in Görüntüleri Sızdırıldı!

YORUMLAR