Yeni LG Optimus G, Snapdragon 800 İşlemciye Sahip Olacak

LG'nin Optimus G serisinin yeni modelinde Qualcomm'un yüksek performanslı Snapdragon 800 işlemcisinin kullanılması bekleniyor.

Yeni LG Optimus G, Snapdragon 800 İşlemciye Sahip Olacak

LG ve Qualcomm arasında süregelen bir işbirliği olduğu ve her iki şirketin de bu birlikten memnun olduğu biliniyor. Özellikle Snapdragon işlemci serisini cihazlarında kullanmayı tercih eden LG'nin, bu sayede pek çok rakibine karşı büyük avantaj elde ettiği malum. Deneyimli bir mobil çip üreticisi olan Qualcomm'un ürün kalitesindeki yüksek düzey, LG'nin cihazlarının da aynı kaliteli başarıyla taşımasına yardımcı oluyor.

2013 yılının 3. çeyreğinde tanıtılacağı tahmin edilen LG Optimus G serisi yeni akıllı telefonun yine Qualcomm bir işlemciye sahip olacağı ve bunun Snapdragon 800 olacağı pek çok yabancı teknoloji blogunda geçiyor. Şimdilik piyasadaki en güçlü mobil işlemci olduğu için Snapdragon 800'ün cihaza nasıl bir performans sağlayacağı ise oldukça merak ediliyor.

Zira Qualcomm'un yaptığı açıklamaya göre, Snapdragon 800 kullanan bir Optimus G'nin, serinin en yeni modeli Optimus G Pro'ya göre yüzde 75 daha fazla performans sunabilmesi mümkün görünüyor. Optimus G serisinin en büyük rakibi şu anda Samsung Galaxy S4 olarak görünüyor ve Galaxy S4'ün bazı modelleri Snapdragon 600, bazı modelleri ise Exynos 5 Octa işlemci ile birlikte satışta.

Microsoft, Nokia'yı satın alamadı

YORUMLAR