Yeni Samsung NX300, CES 2013’te Tanıtılacak

Samsung, ürünleriyle fark yaratmaya devam ediyor. Dünyadaki ilk tek objektifli 3D sistemini üretmeyi başaran Samsung, yeni 45 mm F1.8 2D/3D objektifli ürününü CES 2013’te tanıtacak. Samsung NX300 hem 3D fotoğraf çekebiliyor hem de 3D kalitesinde 1080p Ful

Yeni Samsung NX300, CES 2013’te Tanıtılacak

Samsung, ürünleriyle fark yaratmaya devam ediyor. Dünyadaki ilk tek objektifli 3D sistemini üretmeyi başaran Samsung, yeni 45 mm F1.8 2D/3D objektifli ürününü CES 2013’te tanıtacak.

Samsung NX300 hem 3D fotoğraf çekebiliyor hem de 3D kalitesinde 1080p Full HD video kaydı yapıyor.

Tasarımıyla da dikkatleri üzerine çekmeyi başaracak yeni fotoğraf makinesinin, kendi alanındaki diğer ürünleri geride bırakacağı kesin. Ürün hakkında konuşan Samsung Electronics Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Dijital Görüntüleme Bölümü Müdürü Myoung Sup Han şunları söyledi: “2010 yılındaki lansmanından itibaren herkese en iyi dijital görüntü teknolojisini sunan ve bunu yaparken stilden ödün vermeyen Samsung NX Sistemi yenilik ve tasarımın diğer adı olmuştur. NX300 tüm bunları daha da ileri bir noktaya taşıyor. Bu fotoğraf makinesi, sahip olduğu gelişmiş fotoğraf özelliklerinin sağladığı inanılmaz hız ve hassasiyetin yanı sıra gerçekten kullanıcıyı merkeze alarak oluşturulmuştur ve yeni sürüm SMART Camera işlevleri ile çekim yapıp paylaşmayı kolay ve zahmetsiz bir hale getirmiştir. Ayrıca NX300 ile ilk tek lensli 3D sistemi sunmaktan da gurur duyuyoruz; bu sistem tüm kullanıcılara yeni bir 3D fotoğraf ve video kayıt dünyasının kapılarını açıyor."

Samsung NX300’ün performansının bu denli yüksek olmasının arkasında yatan teknoloji ise 20.3 MP’lik APS-CMOS sensörü. Dolayısıyla bu fotoğraf makinesinin sizin için film kaydı yapması dahi mümkün. Gölge, karanlık, gece çekimleri, yüksek kontrast, güneş ışığında çekim gibi ayrıntıları dert etmeye son veren NX300 ile artık tüm ışık koşullarında canlı ve net görüntüler yakalayacaksınız. Işık miktarının az olduğu mekânlarda dahi ISO100-25600 gibi geniş ISO aralığı sayesinde iyi çekimler yapabileceksiniz.

Bu cihazın en çok ilgi çekecek bir diğer özelliği de 1/6000 saniyelik deklanşör hızı ve saniyede 9 karelik sürekli çekim modu. Geliştiriciliğini tamamen Samsung’un üstlendiği DRIMe IV görüntüleme motoru da görüntüyü mükemmel hale getiren bir diğer nitelik.

Ekran özelliklerine baktığımızda ise 84 mm yani 3,31 inçlik AMOLED ile bükülebilir bir nitelik ile karşılaşıyoruz ki bu da çekim yapan kişiye üst düzey yaratıcılık ve özgürlük kazandırmakta. Tüm bunların yanı sıra, Samsung NX300’ün sahip olduğu Akıllı Mod, içerdiği 14 ayrı ortam ayarı sayesinde her türlü manzarayı yakalamanızı sağlıyor. i-Depth ayarıyla da fotoğrafın derinliğini kolayca belirliyorsunuz ve böylece profesyonel fotoğrafçılardan bir farkınız kalmıyor. Sadece NX serisi için geliştirilmiş bir teknoloji olan ve hedeften uzaklaşmadan görüntü yakalamanızı sağlayan i-Function niteliğini de bu üründe görmek mümkün.

Tabii ki NX300’ün en önemli özelliklerinden biri diyebileceğimiz SMART CAMERA Wi-Fi bağlantısından bahsetmeden geçmeyeceğiz. Bunun için Android veya iOS tabanlı Samsung SMART CAMERA uygulamasını mobil cihazınıza indirdikten sonra, çektiğiniz fotoğrafları uygulama aracılığıyla mobil cihazınıza iletmeniz gerekiyor. Sonra da istediğiniz platformda paylaşıyorsunuz tabii ki.  

Samsung NX300’ü siyah ve beyaz renk seçenekleriyle CES 2013’te görmek mümkün.

Facebook Android Kullanıcıları Katlanarak Artıyor

YORUMLAR