YouTube’da Ücretsiz Film İzleme Dönemi

YouTube’da Ücretsiz Film İzleme Dönemi

Video paylaşım devi YouTube, kullanıcılara ücretsiz olarak uzun metrajlı filmler sunmaya hazırlanıyor.

YouTube’da bir dizi veya film izlemek isteyen kullanıcıların, şirketin sunduğu çeşitli abonelik hizmetlerine üye olmaları gerekiyor; ancak YouTube Originals ve YouTube TV gibi hizmetler henüz dünyanın her tarafında hizmete geçmediği için kullanıcı potansiyeline henüz ulaşabilmiş değil.

AdAge  adlı internet sitesinin haberine göre YouTube, platformunda reklam destekli filmler yayınlanacak. Video paylaşım devi, ekim ayında Terminator  ve Legally Blonde  gibi filmleri ücretsiz olarak kullanıcılara sunmaya başlamıştı. 

Hollywood’un sevilen yapımlarını bünyesine katan şirket, bu içeriklerden reklam geliri elde etmeyi hedefliyor.

YouTube ürün yönetimi müdürü Rohit Dhawan, kullanıcıların taleplerine karşılık olarak reklam destekli ücretsiz filmler sunacaklarını söyleyerek, yeni özelliğin reklamverenler için de güzel bir fırsat olduğunu belirtti.

Reklamverenlerin ihtiyaçlarına ve beklentilerine yönelik olarak çalışmalar yürüten video paylaşım devi, yeni hamlesiyle markaların platform üzerindeki harekete alanını artıracak. YouTube’un kütüphanesinde şu an için 100’den fazla reklam destekli film bulunuyor, ancak gelecekte yapılacak yeni anlaşmalarla bu sayının önemli oranda artması bekleniyor.