BuzzFeed News 1.6 (ios)

BuzzFeed News

1.6
BuzzFeed News
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

BuzzFeed News uygulaması sayesinde iPhone ve iPad cihazlarınızdan kolayca yabancı haberleri takip edebilirsiniz.

BuzzFeed News uygulaması, iPhone ve iPad kullanıcılarının mobil cihazlarını kullanarak İngilizce dünya haberlerine ulaşabilecekleri ücretsiz bir haber okuma uygulaması olarak karşımıza çıktı. Oldukça sade bir arayüzle birlikte gelen ve tüm flaş haberleri takip etmenize olanak tanıyan uygulama, sadece önemli haberler üzerine odaklandığı için gereksiz içerikleri de görmenize gerek bırakmıyor ve kendi hoşunuza gidecek içerikleri görebiliyorsunuz.

Uygulamanın en dikkat çeken yanı, hangi haber türlerinin akışınızda belireceğine kendinizin karar vermesi. Zira böylelikle ABD haberlerini, flaş haberleri, politika haberlerini ve dünyanın her yanından haberleri ayırabiliyor, istediklerinizi görmemeyi seçebiliyorsunuz. Ayrıca bildirim ayarlarının da ayrı bir şekilde hazırlanması sayesinde bildirimlere ve okuma seçeneklerine dair opsiyonlar da kullanıcılara sunuluyor.

Çalışması esnasında internet bağlantısı gerektiren uygulama, videoları oynatmadığınız sürece çok fazla kota tüketimi de gerçekleştirmeyecektir. Fakat videoları oynatmadan önce 3G üzerinde olmadığınızı ve WiFi'dan internete girdiğinizden emin olmayı unutmayın. Uygulamada yer alan içeriklerin dizilimi ve okunma rahatlığı da BuzzFeed News'in öne çıkan yanları arasında yer alıyor.

Maalesef BuzzFeed News'in en büyük dezavantajı tüm haberlerin İngilizce olarak yayınlanması. Ancak bu yayınların dilinin resmi haber kanalları kadar ağır olmadığını ve temel düzeyde İngilizce bilenlerin de anlayabileceğini belirtmek lazım. Eğer hem haberlerden haberdar olmak hem de yabancı dilinizi biraz geliştirmek isterseniz göz atmadan geçmeyin derim.

YORUMLAR