Game Dev Story 1.1.1 (ios)

Game Dev Story

Game Dev Story
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

iOS cihazlarınızda oynayabileceğiniz simülasyon oyunudur.

Marketlerde "tycoon" denilen şirket kurma, patron olma ve işini büyütme üzerine kurulu simülasyon oyunu çok var. Fakat orijinal bir hikayeye sahip, kusursuz denecek kadar iyi pek az var diyebilirim.

Game Dev Story de işte bunlardan bir tanesi. Gerçekten bağımlılık yapacak bir tarza sahip bu oyunda amacınız bir oyun şirketi kurmak ve onu büyütmek. Yani oyun içinde oyun yapmanız gerekiyor.

Gerekli görevleri yerine getirerek şirketinizi geliştirmeniz gerekiyor. Öncelikle yetenekli insanları işe almalı ve onları daha da geliştirmelisiniz. Daha sonra da yapmak istediğiniz oyunla ilgili bazı kararları vermelisiniz. Bunlardan bazıları oyunun tarzını, hangi platformda olacağını, grafikleri kimin tasarlayacağınız belirlemek olarak sıralayabiliriz.

Yapmanız gereken son şey ise kodları kontrol ederek piyasaya sürmek. Oyunu geliştirirken eğlence, grafikler, ses ve yaratıcılık gibi bazı elementleri yüksek tutmanız gerekiyor. Eğer isterseniz bazı durumlarda araştırma puanlarını kullanarak dışarıdan birine iş verebiliyorsunuz. Yani gerçekten detaylı düşünülmüş bir oyun.

Pixel tarz grafikleri ile de retro severleri kendine bağlayacak olan bu oyun orijinal hikayesi ile denemeye değer.