Watchup

Watchup
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Watchup, iOS tabanlı cihazlarınıza ve Apple Watch'unuza indirip kullanabileceğiniz bir haber okuma ve izleme uygulaması.

Watchup, dijital ortamda haber okumayı ve dinlemeyi seviyorsanız iPhone, iPad veyahut Apple Watch’unuza kesinlikle indirmeniz gerektiğini düşündüğüm bir mobil uygulama. Kahvaltı esnasında haberleri takip etmeyi seviyorsanız tüm uluslararası kanalları içeren bu uygulama vazgeçilmezleriniz arasında olacaktır diye düşünüyorum.

iPhone, iPad ve Apple marka akıllı saatinize tamamen ücretsiz indirip kullanabileceğiniz Watchup uygulamasında Türkiye hariç (Türkiye konulmuş ancak kanal yok.) onlarca ülkenin televizyon kanalına ulaşabiliyorsunuz. Kanallar ülke bazında sıralanabildiğinden ve de arama fonksiyonu olduğundan dilediğiniz kanala rahatlıkla ulaşabileceğiniz düşünüyorum.

BBC, CNN, TheStreet, Euronews, Reuters, MSNBC ve daha onlarca kanalın sıcak haberleri ile dünya gündemini takip edebilmenin yanında Mashable, CNET, The Verge gibi popüler teknoloji sitelerinin içeriklerini izleyebileceğiniz bir iOS uygulaması olan Watchup’ın en beğendiğim özelliği alarm seçeneği oldu. Doğrudan uygulama içerisinden alarmınızı ayarlayabiliyor, belirtilen saatte haberlerin otomatik olarak gösterilmesini sağlayabiliyorsunuz. Sabah uyandığınızda haberleri açmak için ayrıca çaba sarf etmeniz gerekiyor.

Geliştirilme aşamasında karşımıza çıkan Watchup’ın sosyal ağ entegrasyonu da bulunmakta. Dinlediğiniz haber hoşunuza gitmediğinde “beğenmedim” olarak işaretleyebiliyor, beğendiğiniz haberi de Facebook ve Twitter’da paylaşabiliyorsunuz.

Watchup, izlediğiniz haberle ilişkili haberleri de karşınıza çıkarabiliyor. Haberi dinlemeye başladığınızda o haberle bağlantılı tüm haberler gösteriliyor. Yalnız yazılı haberlerin uygulama içerisinden okunamaması, kaynak siteye yönlendirilmemiz hoş olmamış ve sonraki güncellemeyle kesinlikle düzeltilmesi gerek.

Haberleri gazeteler yerine mobil cihazlarınızdan hatta akıllı saatinizden takip etmeyi seviyorsanız Watchup’ı kesinlikle indirmenizi tavsiye ederim.