Android için En İyi 10 Gitar Akort Etme Uygulaması

Android için en iyi gitar akort etme uygulaması nedir? Bu soru Android'in gitar çalanlara sağladığı faydalanmayı isteyenlerin sorduğu soruların başında geliyor.

Android için En İyi 10 Gitar Akort Etme Uygulaması

Android için en iyi gitar akort etme uygulaması nedir? Bu soru Android'in gitar çalanlara sağladığı faydalanmayı isteyenlerin sorduğu soruların başında geliyor.

Akıllı telefonlar her alanda olduğu gibi gitar çalanların da hayatını kolaylaştıracak bir kullanım olanağı sunuyor. Gitarınızı akort etmek için bir akort aletine ihtiyaç duyuyorsanız buna gerek olmadığını bilmeniz gerekiyor.

Bu liste ile bir araya getirdiğimiz uygulamalar sayesinde bir Android kullanıcısı olarak gitarınızı herhangi bir alet kullanmadan akort edebilirsiniz.

Gitar çalmaya yeni başlayanlar ya da profesyonel olarak gitar çalanlar çeşitli koşullarda ve durumlarda gitarlarını akort etmek durumunda kalabiliyor. Profesyoneller için bu işlem birkaç dakikada halledilebiliyor olsa da yeni başlayanlar için nispeten daha zor olduğu söylenebilir.

Akort aletlerine para vermek yerine aynı işlevi gören ve gayet başarılı olan akort uygulamalarını deneyebilirsiniz. Yapmanız gereken en önemli şey, gitarınızı telefonunuzun mikrofonuna yakın tutmaktır. Ardından ekrandan takip ederek gitarınızı kolayca akort edebilirsiniz.

Büyük Kolaylık Sunan 10 Akort Etme Uygulaması

 • DaTuner
 • PitchLab Guitar Tuner
 • GuitarTuna
 • Gitar Kromatik Akort Aleti
 • BOSS Tuner
 • gStrings Free
 • Guitar Tuner
 • Cifra Club Tuner
 • Fender Guitar Tuner
 • SmartChord

Gelin, şimdi de bu uygulamaları daha yakından inceleyelim.

1. DaTuner

DaTuner, Android işletim sistemi için geliştirilmiş bir gitar akordu uygulamasıdır. Başlıca özelliklerini otomatik hassasiyet, ekran kilidi, 8-48 kHz örnek hız aralığı oluşturuyor.

Uygulamanın oldukça basit bir arayüzü bulunuyor. Gitarınızı kısa sürede akort etmeyi sağlayan özellikleri ile Android kullanıcılarına yardımcı olmayı amaçlıyor. Tellere dokunduğunuzda otomatik olarak hangi tele dokunduğunuzu algılıyor.

DaTuner'ı kullanırken ekranda yer alan 0 noktasını tutturmanız gerekiyor. Doğru akort ettiğinizde yazılar yeşile dönüyor ve işlemin başarılı şekilde sonuçlandığını size göstermiş oluyor. Uygulamanın bir diğer iyi yanı da ücretsiz olmasıdır.

2. PitchLab Guitar Tuner

PitchLab Guitar Tuner, gitar, keman, mandolin, banjo, buzuki gibi enstrümanları akort ederken size büyük kolaylık sağlayabilir. Uygulama hem yeni başlayanlara hem de profesyonellere yöneliktir.

Uygulamaya girdiğiniz zaman ilk işiniz hangi enstrümanı akort edeceğinizi seçmek olmalıdır. Enstrümanınızın tellerine her vuruşunda doğru akora ne kadar yaklaştığınızı ekrandan takip edebilirsiniz.

3. GuitarTuna

Farklı bir arayüze sahip olan GuitarTuna, gitarın tellerine vurdukça hedeflenen akora ne kadar uzak ya da ne kadar yakın olduğunuzu gösteriyor. Uygulamanın diğer bazı özelliklerini şunlar oluşturuyor:

 • Oyunlarla akor öğrenme
 • Otomatik mod
 • Gürültülü ortam hassasiyeti
 • Bas, mandolin, balalaika ve banjo gibi diğer enstrümanlar için destek
 • Metronom

4. Gitar Kromatik Akort Aleti

Android için en iyi akort etme uygulaması arayanların göz atması gereken başka bir uygulama da Gitar Kromatik Akort Aleti'dir. Uygulama, tellere vurduğunuzda teldeki sapmayı belirliyor ve burguyu hangi yöne çevirmeniz gerektiği konusunda size yardımcı oluyor. Gitar Kromatik Akort Aleti'nde ayrıca y erleşik bir diyapazon da bulunuyor.

5. BOSS Tuner

Yeni gitar çalmaya başlayanların incelemesi gereken bir diğer uygulama da BOSS Tuner'dır. Bu uygulama sayesinde Android cihazlarını birer akort aletlerine çevirmeniz mümkündür.

Uygulama elektro ve bas gitar, çello gibi enstrümanları da destekliyor. Gitarınızın tellerine dokundukça göstergede ilgili akoru görüntüleyebiliyorsunuz. Enstrümanınızı telefonunuzun mikrofonuna ne kadar yakın tutarsanız o kadar iyi sonuç alırsınız.

6. gStrings Free

En iyi gitar akort etme uygulaması önerilerimiz arasında farklı bir konumda olan gStrings Free, sadece gitar değil aynı zamanda diğer pek çok enstrümanı da akort etmenizi sağlıyor. Bazı özellikleri arasında doğrusal olmayan ölçekte geniş aralık, akort düdüğü, mikrofon hassaslık ayarı, orkestra akort etme gibi özellikler yer alıyor.

7. Guitar Tuner

Guitar Tuner özellikle gitar çalmaya yeni başlayanlar için bir rehber olma niteliğine sahiptir. Uygulama, dokunmanız gereken telleri göstererek daha rahat bir kullanım olanağı tanıyor.

8. Cifra Club Tuner

Android Wear desteğine sahip Cifra Club Tuner, akıllı saatlerinizle de enstrümanınızı akort etmenize olanak tanıyor. Yeni başlayıp başlamadığınızın, profesyonel olup olmamanızın hiçbir önemi yoktur. Uygulama tüm seviyedeki kullanıcılar için geliştirilmiştir.

9. Fender Guitar Tuner

Android için en iyi akort etme uygulaması sayılmaya aday olan bu uygulama, Fender tarafından geliştirilmiştir. Akustik, elektro ve bas gitarlar için 22 farklı akor sunuyor. Kullanımı çok kolaydır. Yeni başlayanlara ve profesyonellere gerekli ayarlamaları yapmasında büyük kolaylık sağlıyor.

Uygulamanın hem otomatik ayarlama hem de manuel ayarlama modu bulunuyor. Gitarınızı akort etmek için tellere tek tek vurmanız yeterli oluyor. Ekranda gördüğünüz akor eğer yeşil renge dönerse diğer telleri akort etmeye başlayabilirsiniz.

10. SmartChord

Bu uygulamanın bazı özellikleri arasında şunlar yer alıyor:

 • Otomatik ayarlama modu
 • Birden fazla enstrüman desteği
 • Müzikal kulak eğitimi
 • Arpejiler
 • Metronom
 • Oyunlarla eğitim

SmartChord'un sahip olduğu özellikler ile hem yeni başlayanlar hem de profesyoneller için iyi bir uygulama olduğu söylenebilir. Her ihtiyacı giderme amacı doğrultusunda hareket eden uygulama, müzik eğitimi konusunda kullanıcılara çok destek oluyor.

Android için en iyi akort etme uygulaması önerilerimiz arasından beğendiğiniz, test etmek istediğiniz bir uygulama oldu mu? Eğer olduysa ilgili uygulama ya da uygulamalara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

DaTuner

DaTuner

DaTuner uygulaması ile enstrümanlarınızı kolaylıkla akort edebilirsiniz.

ÜCRETSİZ
Gitar Kromatik Akort Aleti

Gitar Kromatik Akort Aleti

Gitar çalmaya yeni başlayanların ve profesyonel müzisyenlerin rahatlıkla kullanabileceği Gitar Kromatik Akort Aleti ile gitarlarınızı yüksek seviyede hassasiyetle akort edebilirsiniz.

ÜCRETSİZ
PitchLab Guitar Tuner

PitchLab Guitar Tuner

Acemi ve profesyonel müzisyenler için geliştirilen PitchLab Guitar Tuner uygulamasıyla enstrümanlarınızı kolayca akort edebilirsiniz.

ÜCRETSİZ
gStrings Free

gStrings Free

Android cihazlarınızda kullanabileceğiniz gitar akort etme uygulamasıdır.

ÜCRETSİZ
Guitar Tuner

Guitar Tuner

Android yüklü mobil cihazlarla kolayca gitarınızın akordunu gerçekleştirmeyi başarabilirsiniz.

ÜCRETSİZ
Cifra Club Tuner

Cifra Club Tuner

Cifra Club Tuner uygulaması ile telli enstrümanlarınızı kolayca akort edebilmeniz mümkün.

ÜCRETSİZ
SmartChord

SmartChord

SmartChord ile hem pratik hem de eğitim için sunulan birçok aracı kullanabilirsiniz.

ÜCRETSİZ
GuitarTuna

GuitarTuna

GuitarTuna, Android için geliştirilmiş bir gitar akort etme uygulamasıdır.

ÜCRETSİZ
BOSS Tuner

BOSS Tuner

Telli enstrümanlarınızı BOSS Tuner uygulamasıyla kolayca akort edebilmeniz mümkün.

ÜCRETSİZ
Fender Guitar Tuner

Fender Guitar Tuner

Fender Guitar Tuner uygulamasıyla gitarınızı kolayca akort edebilirsiniz.

ÜCRETSİZ

YORUMLAR