Android için En İyi Önbellek Temizleme Uygulamaları

Akıllı telefonlarımızın zamanla yavaşlamasının ve hafızasının yetersiz gelmesinin en temel sebebi, yüklenen uygulamaların ve oyunların gereksiz dosyaları biriktirmesidir.

Android için En İyi Önbellek Temizleme Uygulamaları

Akıllı telefonlarımızın zamanla yavaşlamasının ve hafızasının yetersiz gelmesinin en temel sebebi, yüklenen uygulamaların ve oyunların gereksiz dosyaları biriktirmesidir. Önbellek temizleme uygulamaları sayesinde gereksiz dosyaları temizleyebilirsiniz.

Yüklediğiniz uygulama ve oyunları her ne kadar silmiş olsanız da geride bıraktıkları dosyalar da hafızayı doldurmaya yetiyor. Yeterince büyük bir depolama alanına sahipseniz bu durum sizi etkilemeyecektir, fakat düşük hafızalı bir telefonda bu durum telefonun yavaşlamasında da büyük rol oynayacaktır.

Aşağıdaki bağlantılardan ulaşabileceğiniz önbellek temizleme hizmetleri özellikle giriş ve orta seviye akıllı telefonları kullanan kullanıcılara tavsiye ediyoruz. Daha üst düzey bir telefona sahipseniz siz de elbette kullanabilir ve depolama alanınızdaki gereksiz dosyaları temizleyebilirsiniz.

Önbellek Temizleme Uygulamaları Listesi

  • Avast Cleanup
  • CCleaner
  • AVG Cleaner
  • Norton Clean
  • Auto Clean Up

Avast Cleanup

Önbelleğin çok pratik bir şekilde temizlenmesine imkân tanıyan Avast Cleanup'ta otomatik temizleme özelliği bulunuyor. Bu özelliği aktif hâle getirerek uygulamanın belirli saatler içerisinde otomatik olarak tarama yapmasını ve temizleme işlemini gerçekelştirmesini sağlayabilirsiniz.

CCleaner

CCleaner istenmeyen uygulamaların toplu olarak kaldırılmasına ve gereksiz dosyaların temizlenmesine olanak tanıyor. Depolama alanında boş yer açılmasını sağlayan CCleaner üzerinden cihazınızdaki hangi uygulamaların yüksek pil tükettiğini de öğrenebilirsiniz.

AVG Cleaner

AVG Cleaner, hızlı temizleme özelliği sayesinde çok pratik bir şekilde cihazdaki gereksiz dosyaları kaldırabiliyor. Depolama tarafında boş yer açmanızı sağlayan hizmette videların, ses dosyalarının ve görsellerin ne kadar yer kapladığını da görebilirsiniz. Uygulamada otomatik temizleme işlevi de mevcut.

Norton Clean

Cihazınızda yüklü olan uygulamaları yönetmenize imkân tanıyan Norton Clean üzerinden önbellek temizleme işlemini oldukça pratik bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Başarılı bir kullanıcı arayüzüne sahip olan uygulama, 5 milyonu aşkın indirme sayısıyla dikkat çekiyor.

Auto Clean Up

Auto Clean Up üzerinden önbelleği temizleyebilir, arka planda çalışan uygulamaları durdurabilir ve dahasını yapabilirsiniz. Telefonu kolayca optimize etmenize imkân tanıyan Auto Clean Up zaman ayarlama işlevi de yer alıyor.

Android 14 Güncellemesi ile Gelen Tüm Özellikler
MOBİL

Android 14 Güncellemesi ile Gelen Tüm Özellikler

Akıllı telefonlarda kullanılan başlıca işletim sistemlerinden biri olan Android, Google’ın desteğiyle gün geçtikçe daha çok gelişmeye ve tercih edilmeye devam ediyor.

Bu yazıda önbellek temizleme uygulası önerilerinde bulunduk. Peki, sizce bu konuda en başarılı hizmet hangisi? Listede yer alan uygulamaların indirme bağlantılarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

CCleaner APK

CCleaner APK

CCleaner APK, Android telefonu hızlandırma, temizleme, optimize etme uygulamalarının başında geliyor. CCleaner Android ücretsizdir.

ÜCRETSİZ
AVG Cleaner

AVG Cleaner

AVG Cleaner, Android cihazınızın performansınız artırabileceğiniz ücretsiz bir Android hızlandırma uygulamasıdır.

ÜCRETSİZ
Ashampoo Auto Clean Up

Ashampoo Auto Clean Up

Ashampoo Auto Clean Up ile Android cihazlarınızdaki gereksiz dosyaları temizleyerek hem performansı hem de pil ömrünü arttırabilirsiniz.

ÜCRETSİZ
Avast Cleanup

Avast Cleanup

Android cihazlarınızın önbelleğini ve tüm gereksiz dosyalarını temizleyerek performans artışı sağlayan başarılı bir uygulama.

ÜCRETSİZ
Norton Clean

Norton Clean

Norton Clean, Android telefon ve tablet için ücretsiz sistem bakım, temizleme, optimizasyonu uygulaması.

ÜCRETSİZ

YORUMLAR