Fortnite Battle Royale Benzeri Mobil Oyunlar

Fortnite benzeri mobil oyunlar özellikle Fortnite'ın App Store'dan kaldırılmasıyla merak edilmeye başlandı. Biz de ücretsiz battle royale önerilerini sıraladık.

Fortnite Battle Royale Benzeri Mobil Oyunlar

Fortnite benzeri mobil oyunlar özellikle Fortnite'ın App Store'dan kaldırılmasıyla merak edilmeye başlandı. Biz de ücretsiz battle royale önerilerini sıraladık.

Oyuncuların hayatta kalmak adına kaynaklar topladığı, barınaklar inşa ettiği, tuzaklar kurduğu, çılgın silahlar yapmak için birlikte çalıştığı devasa büyüklükte bir yerde geçen aksiyon yüklü bir oyun olan Fortnite, iki mücadeleci oyun modu sunuyor.

Bu modlardan ilki takım oyunudur. Kazanan takımın belirlenmesi için takımdan en az bir kişinin hayatta kalması gerekiyor. Bunun yanı sıra 100 oyuncunun olduğu, herkesin birbirini öldürmeye çalıştığı rekabetçi bir hayatta kalma modu da var.

Fortnite, Android'de APK sayesinde oynanabilse de iOS'te ne yazık ki oynanamıyor. Siz de Türkçe dil desteği ile gelen bu oyuna alternatif aramak zorunda olan iPad/iPhone kullanıcılarındansanız ücretsiz battle royale oyunları önerilerimize bakabilirsiniz.

En İyi Fortnite Benzeri Mobil Oyunlar

 • Fortnite
 • PUBG Mobile
 • Garena Free Fire
 • Hopeless Land
 • Survivor Royale
 • Last Battleground: Survival
 • Grand Battle Royale
 • Pıxel's Unknown Battle Ground
 • Survival Squad
 • Guns Royale
 • Knives Out
 • FortCraft
 • Rules of Survival
 • Conflict.io

En iyi Fortnite benzeri mobil oyunlar önerilerimiz bu şekildedir. Oyunlar hakkında ayrıntılı bilgi almak için okumaya devam edebilirsiniz.

1. Fortnite

Fortnite ne yazık ki Apple'ın tavrındaki ısrar dolayısıyla iPad ya da iPhone'da oynanamıyor ancak Windows PC ya da Android'de oynayabilirsiniz.

2. PUBG Mobile

Fortnite benzeri mobil oyunlar listemizin asıl ilk sırasında yer alan oyun, PUBG Mobile'dır. PUBG'yi hem PC'de hem Android'de hem de iPhone/iPad'de oynayabilirsiniz.

TPS türünde bir aksiyon oyunu olan PUBG'de amacınız basittir: Uçaktayken doğru bir strateji belirleyin, atlayın, hazır silahları toplayın ve savunmaya ya da avlamaya geçin.

3. Garena Free Fire

Garena Free Fire, en azından Türkiye'de PUBG Mobile'dan sonra en çok oynanan battle royale oyunları arasında yer alıyor. Free Fire'da amaç tıpkı diğer hayatta kalma oyunlarında olduğu gibi sona kalan kişi olmaktır. 50 kişi ile aynı ıssız adaya düşüyor ve hayatta kalma mücadelesi veriyorsunuz.

4. Hopeless Land

Hopeless Land, Fortnite ve PUBG gibi hayatta kalma oyunlarını sevenlerin mutlaka göz atması gereken bir oyundur. Gerek grafik gerekse oynanışı ile oyuncuları farklı bir dünyaya çekiyor. Oyun, ıssız bir adada geçiyor. 100'ün üzerinde oyuncunun olduğu adada sağ kalan son kişi olmanız gerekiyor.

5. Survivor Royale

Survivor Royale de diğer Fortnite benzeri mobil oyunlar gibi hayatta kalan son kişinin olmak için çabalamanız gereken bir oyundur. Oyunda 100 oyuncu bulunuyor. Bu 100 oyuncudan sadece bir kişinin sona kalması gerekiyor.

Oyunun diğer battle royale oyunlarından farkıysa maçların çok kısa sürmesi için bazı etkili adımların atılmasıdır.

6. Last Battleground: Survival

Last Battleground: Survival, PUBG ya da Fortnite benzeri mobil oyunlar arasında ilk 10'da yer alan başka bir oyundur. Oyunda 32 oyuncu bulunuyor. Issız bir adada canınızı ortaya koyarak mücadele etmeniz ve sona kalan tek kişi olmanız gerekiyor.

7. Grand Battle Royale

Grand Battle Royale, hayatta kalma türünü lego dünyasına uyarlamış bir aksiyon oyunudur. Görsellik açısından çok tatmin edici bir oyun olmasa da battle royale sevenler en azından bir göz gezdirebilir.

8. PIXEL'S UNKNOWN BATTLE GROUND

PIXEL'S UNKNOWN BATTLE GROUND'da helikopterden atlayıp ıssız adayı keşfe çıkıyorsunuz. Bulduğunuz ganimetlerle güç kazanıyor, adayı düşmanlardan temizlemeye çalışıyorsunuz. Daha çok Minecraft tarzı bir oyun olmasına rağmen en çok oynanan online hayatta kalma oyunlarından biri olduğu söylenebilir.

9. Survival Squad

Survival Squad, PUBG gibi battle royale oyunu arayanların kesinlikle mercek altına alması gereken bir oyundur. Görünüş bakımından PUBG'nin aynısı olduğu söylenebilir. Grafikleri PUBG Mobile kadar kaliteli olmasa da oynanış ve modellemelerle PUBG Mobile'ın peşinden gidiyor.

10. Guns Royale

Guns Royale, tüm oyuncuların silahsız olarak başlayıp silah toplayarak güç kazandığı çok oyunculu aksiyon oyunudur. Piksel grafiklere sahip oyunun oldukça hızlı bir temposu vardır. Oyundaki tek amacınız, arenadan tek kurtulan kişi olmaktır.

11. Knives Out

Knives Out, PUBG Mobile benzeri bir oynanışa sahip başka bir oyundur. 100 oyuncunun terk edilmiş evlerde silah toplayarak birbirini öldürerek sona kalmaya çalıştığı oyunda yine paraşütle iniş yapıyorsunuz.

PUBG'de olduğu gibi başlangıçta hiçbir silahınız yoktur. Sona kalan tek kişi olmak için bu nedenle hızlıca silah toplamanız gerekiyor.

12. FortCraft

FortCraft özellikle grafik açısından Fortnite benzeri Android oyun sayılabilir. 16 milyon metrekarelik devasa bir haritada oyuncuları bir araya getiren oyunda gördüğünüz her şeyi yıkıp geçebiliyorsunuz. Etkileşime de çok önem verilen oyunda çevrenizdeki birçok öge ile etkileşime girebiliyorsunuz.

13. Rules of Survival

Rules of Survival, daha çok eğlenceyi ön planda tutan bir hayatta kalma oyunudur. PUBG oynayanların da beğeneceği Rules of Survival tıpkı PUBG Mobile gibi mantık çerçevesinde geliştirilmiştir. Amacınız en kısa sürede silah bulmak ve diğer oyunculara karşı kendinizi savunmaktır.

14. Conflict.io

Conflict.io, ücretsiz bir battle royale oyunudur ama PUBG ya da Fortnite'tan farklı olarak TPS ya da FPS türüne sahip değildir. Oyunda 35 kişiye karşı mücadele etmeniz gerekiyor. Her roundda harita tamamen değişiyor. Güvenli bölgeye ne kadar yakın olduğunuzu da harita üzerinden görebiliyorsunuz.

PUBG Mobile APK

PUBG Mobile APK

PUBG Mobile APK ve Google Play'den ücretsiz indirilebilen battle royale oyunudur. Yeni güncelleme PUBG Mobile 1.5

ÜCRETSİZ
PIXEL'S UNKNOWN BATTLE GROUND

PIXEL'S UNKNOWN BATTLE GROUND

Piksel görselli battle royale oyunu

ÜCRETSİZ
Survivor Royale

Survivor Royale

100 oyuncudan sadece birinin yaşama şansı var.

ÜCRETSİZ
Rules of Survival

Rules of Survival

Rules of Survival İndir Android: Google Play'de en çok indirilip oynanan battle royale oyunları arasında

ÜCRETSİZ
FortCraft

FortCraft

Fortnite, PUBG benzeri mobil oyun arayanlar oynamalı!

ÜCRETSİZ
Hopeless Land

Hopeless Land

Fortnite, PUBG benzeri battle royale oyunu

ÜCRETSİZ
Grand Battle Royale

Grand Battle Royale

Güçlü silahları kontrol edebileceğiniz bir aksiyon oyunu

ÜCRETSİZ
Guns Royale

Guns Royale

Arenanın tek kurtulanı olmak için mücadele edin.

ÜCRETSİZ
Last Battleground: Survival

Last Battleground: Survival

PUBG mobil benzeri oyunlar arasında en çok indirileni

ÜCRETSİZ
Survival Squad

Survival Squad

PUBG benzeri online hayatta kalma oyunu

ÜCRETSİZ
Knives Out

Knives Out

PUBG benzeri aksiyon macera oyunu

ÜCRETSİZ
Conflict.io

Conflict.io

35 kişinin hayatta kalmak için mücadele ettiği battle royale oyunu

ÜCRETSİZ

YORUMLAR