Windows İçin En İyi Ücretsiz Program Kaldırma Araçları

Windows PC'den ücretsiz en iyi program kaldırma programları ile silerken hata yaşadığınız programları tek tıkla silmek mümkündür.

Windows İçin En İyi Ücretsiz Program Kaldırma Araçları

Windows PC'den ücretsiz en iyi program kaldırma programları ile silerken hata yaşadığınız programları tek tıkla silmek mümkündür. Bunun için liste hazırladık.

Sizin de bilgisayarınızdan kaldırmaya çalışırken hatalarla karşılaştığınız programlar varsa bunları program silme programları sayesinde kolaylıkla PC'den silebilirsiniz. Listedeki PC'den program kaldırma araçları özellikle silinmeyen programları silmede başarılı sonuç veren ücretsiz programlar seçilerek bir arada toplanmıştır.

PC'den Program Kaldırma Programları Listesi

  • IObit Uninstaller
  • Revo Uninstaller
  • Ashampoo UnInstaller
  • Antivirus Removal Tool
  • Advanced Uninstaller PRO
  • Wise Program Uninstaller

Yukarıda sıralanan programları PC'den en iyi program kaldırma programları oluşturmaktadır. Bu programları manuel olarak kaldırılamayan programları tek bir tıkla silmeniz mümkün hâle gelmektedir.

Bu programlar hakkında detaylı bilgiye aşağıdan ulaşabilirsiniz.

1. IObit Uninstaller

IObit Uninstaller Free, bilgisayarınıza yükleyip çalıştırdığınız anda işe koyulan bir program silme aracıdır. Yerleşik olarak gelen tarama özelliği ile bilgisayarınızın performansını korumak için hemen tarama işlemi başlatmaktadır.

Programın basit, çabuk kavranabilen bir arayüzü bulunmaktadır. Windows PC performansını da olumlu anlamda etkilemektedir. Örneğin bir programı bilgisayardan kaldırmanıza rağmen bilgisayarınızda hâlâ programın parçalarının kaldığını düşünüyorsanız IObit Uninstaller'ı harekete geçirebilirsiniz.

Programın ayrıntılı tarama özelliği, bozuk kısayollar ve ön bellekler de dahil olmak üzere tüm gereksiz dosyaları saptamaktadır. Tek özelliği bununla da sınırlı değildir. Web tarayıcılarını işgal eden, hiç ihtiyaç duyulmayan eklentilere de el atan IObit Uninstaller, bilgisayarınızın hızlanması için atılabilecek her adımı sizin yerinize atmaktadır.

2. Revo Uninstaller

Revo Uninstaller, istenmeyen programları kaldırma konusunda size yardımcı olabilecek başka bir ücretsiz program kaldırma aracı olarak hizmet vermektedir. Program tıpkı IObit Uninstaller gibi gereksiz dosyaları temizleyerek Windows bilgisayar hızlandırma konusunda oldukça başarılı olduğunu göstermektedir.

Revo Uninstaller'ın başka bir artısı da Windows'un yerleşik özelliği "Program Ekle veya Kaldır" bölümünün kötü amaçlı yazılımlar dolayısıyla etkisiz kalması hâlinde günü kurtarabilmesidir.

3. Ashampoo UnInstaller

Ashampoo UnInstaller, bilgisayardan kaldıramadığınız programları kaldırmanız ya da kaldırdığınız bir programın kalıntılarını silmeniz için geliştirilen bir programdır.

Windows 11 ile uyumlu programı en iyi program kaldırma programları listesindeki diğer programlardan daha özel yapan yanı ise çok seviyeli algılama yolu ile farklı yükleyici türlerini ayırt edip davranışlarını izleyebilmesidir. Hızlı kaldırma seçeneği sunan Ashampoo UnInstaller 11, programın kaldırılma dosyası olmasa dahi kaldırılmasını sağlar.

4. Antivirus Removal Tool

Antivirus Removal Tool, antivirüs programlarını ve onların geride bıraktığı tüm dosyaları, kayıt defteri kayıtlarını yani kısacası antivirüs programlarınnı kalıntılarını temizlemek için geliştirilmiş bir programdır.

Antivirüs programı kaldırma sürecinde meydana gelen sorunları çözüme kavuşturmak için program arayışında olanlar Antivirus Removal Tool'u tercih edebilir.

5. Advanced Uninstaller PRO

Advanced Uninstaller PRO, kaldıramadığınız programlar yüzünden performans açısından büyük bir kayıp gören bilgisayarı olanlar için büyük bir öneme sahip gereksiz dosya silme ve kaldırma programıdır. Advanced Uninstaller PRO'nun program kaldırma özelliği özellikle Windows'un program ekleme ve kaldırma kısmı etkisiz hâle geldiğinde bir nevi kurtarıcı görevi üstlenmektedir.

Bu program sayesinde geçici ve gereksiz programları tespit edip kaldırabilir, tarayıcı geçmişini temizleyebilir, Windows bilgisayar açılırken otomatik açılan programların açılmasını devre dışı bırakabilirsiniz.

6. Wise Program Uninstaller

Wise Program Uninstaller, kullanıcılara program kaldırma konusunda büyük faydası dokunan sayılı programlardandır. Tamamen ücretsiz olarak indirip kullanabileceğiniz bu programın temel amacı, kaldırmakta güçlük çekilen yazılımları tek bir tıkla silmektir. Ayrıca programı kaldırdıktan sonra programın bilgisayarda kalan kalıntılarını da silmenizi kolaylaştırmaktadır.

IObit Uninstaller

IObit Uninstaller

IObit Uninstaller, program kaldırma aracıdır. Lisans kodu gerekmeksizin ücretsiz olarak Windows 10 PC'nizdeki istenmeyen yazılımları kolayca kaldırabilirsiniz.

ÜCRETSİZ
Revo Uninstaller

Revo Uninstaller

Revo Uninstaller ile programları ve bıraktıkları kalıntıları tamamen sisteminizden temizleyebilirsiniz ve bilgisayarınızı hızlandırabilirsiniz.

ÜCRETSİZ
Advanced Uninstaller PRO

Advanced Uninstaller PRO

Advanced Uninstaller PRO sayesinde bilgisayarınızdaki istenmeyen programları ve çöp dosyaları temizleyebilirsiniz

ÜCRETSİZ
MyUninstaller

MyUninstaller

Program Ekle/Kaldır menüsünden kaldıramadığınız yazılımları bu program ile bularak rahatlıkla kaldırabilirsiniz.

ÜCRETSİZ
BCUninstaller

BCUninstaller

BCUninstaller ile bilgisayarınızdaki programları kolayca kaldırabilirsiniz

ÜCRETSİZ
Wise Program Uninstaller

Wise Program Uninstaller

Wise Program Uninstaller ile bilgisayarınızdan kaldırmakta güçlük çektiğiniz yazılımları kaldırabilirsiniz.

ÜCRETSİZ

YORUMLAR