Windows İçin En İyi Ücretsiz Ses Kesme Programları

Windows için en iyi ücretsiz ses kesme programları listemizde ses üzerinde kesme ve benzeri işlemleri kolaylıkla gerçekleştirebileceğiniz programları sıraladık.

Windows İçin En İyi Ücretsiz Ses Kesme Programları

Windows için en iyi ücretsiz ses kesme programları listemizde ses üzerinde kesme ve benzeri işlemleri kolaylıkla gerçekleştirebileceğiniz programları sıraladık.

Bilgisayarda ses düzenleme programları kullanmayı gerektiren bir işiniz varsa muhtemelen ses dosyalarını düzenlemek için ücretsiz olmasına rağmen özellik bakımından gelişmiş programlara ihtiyaç duyuyorsunuzdur.

Ses düzenleme yazılımları arayışında olanlar en çok da uzun süreli ya da bozuk, anlaşılmayan sesler üzerinde kesme gibi işlemler gerçekleştirmek isteyenlerden oluşmaktadır. Siz de bu tip durumlarda söz konusu programlara ihtiyaç duyuyorsanız sizin için hazırladığımız listedeki ses kesme uygulamalarına göz atabilirsiniz.

Windows İçin Ses Kesme Programları Listesi

  • Audacity
  • MixPad Audio Mixer
  • WaveShop
  • WavePad
  • Wavosaur

Yukarıdaki listeyi kısa yoldan çözüme götüren ses kesme programları oluşturmaktadır. Gelin, bu programları kullanmanın avantajları üzerinden bir değerlendirelim.

1. Audacity

Audacity muhtemelen en az bir kereliğine de olsa ses düzenleme ile uğraşmış kişilerin denk geldiği bir programdır. Ücretsiz olmasına rağmen zengin, gelişmiş özelliklere sahiptir. Audacity, size bilgisayarınızdaki ses dosyalarını düzenlemeniz ya da yeni bir ses kaydı oluşturmanız için harika bir çözüm yolu sunar.

Audacity ile ses kayıtlarının bozuk, anlaşılması güç kısımlarını kesebilirsiniz. Eklenti ile desteklenebilen programa internette mevcut çeşitli eklentiler yükleyerek normalde yapabileceklerinizin sınırını aşmanız mümkündür.

Bu programla hem sağ hem de sol kanalı ayrı ayrı ele alıp düzenleyebilir, ses seviyesini arttırıp düşürebilir, sesin üzerine yankı ve benzeri efektler uygulayabilirsiniz.

2. MixPad Audio Mixer

MixPad Audio Mixer, ücretsiz ve profesyonel ses düzenleme programları kullanmak isteyenler için geliştirilmiş bir programdır. Bu programla ses kayıtlarının belirli bölümlerini kesebilir ve ses kaydının güncellenen hâlini WAV, MP3, AMR, FLAC, OGG formatlarında kaydedebilirsiniz.

3. WaveShop

WaveShop, ses kesmenin yanı sıra kanal ekleme, kanalları bağımsız olarak normalize etme, hoparlör düzenini ayarlama, ses modülasyonu gibi özelliklere sahip bir ses düzenleme programıdır. Bu programın özellikle müzikle uğraşanlar için ideal olduğu söylenebilir.

4. WavePad

Ses dosyası formatlarından biri olan MP3 kesici olarak işlev gören WavePad, ses üzerinde kesme gibi işlemler yapabileceğiniz, çeşitli sesleri birleştirebileceğiniz, ses kayıtlarını WAV, MP3, VOX, WMA, OGG ve GSM gibi birçok formatta kaydedebileceğiniz bir ses düzenleme programıdır.

MP3 birleştirme, düzenleme ya da MP3 kesmek için program arayanların tercih edebileceği WavePad'in özellik yelpazesinin de geniş olduğunu belirtmek büyük önem taşımaktadır. Program, gürültü azaltma, ses seviyesini arttırıp azaltma gibi pek çok özellikle kullanıcılara geniş çapta bir kullanım imkânı vermektedir.

5. Wavosaur

Wavosaur, kullanımı son derece basit bir ses düzenleme programıdır. Wavosaur, içerdiği birçok özellikle dikkat çekmektedir. Buradan da anlaşılabileceği üzere kullanıcılara yalnızca ses kesme imkânı vermekle sınırlı kalmamaktadır.

Audacity

Audacity

Audacity başarılı bir çok kanallı ses düzenleme ve kaydetme yazılımıdır

ÜCRETSİZ
MixPad Audio Mixer

MixPad Audio Mixer

MixPad Audio Mixer, profesyonel ses üretimi için geliştirilmiş çok kanallı, başarılır bir mixer programıdır.

DENEME SÜRÜMÜ
WaveShop

WaveShop

WaveShop ile ses dosyalarınızı basit bir şekilde düzenleyebilirsiniz.

ÜCRETSİZ
Wavosaur

Wavosaur

Kullanımı son derece basit; ses okuyucu, düzenleyici...

ÜCRETSİZ
WavePad

WavePad

WavePad, rahatlıkla düzenlemeler yapabileceğiniz kapsamlı bir müzik ve ses editörü.

DENEME SÜRÜMÜ
FreeTrim MP3

FreeTrim MP3

Ses dosyalarınızı kolayca düzenlemenize yardımcı olan başarılı bir program.

DENEME SÜRÜMÜ

YORUMLAR