Windows İçin En İyi Ücretsiz Video Formatı Dönüştürme Programları

Windows PC'de video formatı dönüştürme programları arayışında olanlar için hazırlanan bu listedeki programlar sayesinde video formatlarını değiştirebilirsiniz.

Windows İçin En İyi Ücretsiz Video Formatı Dönüştürme Programları

Windows PC'de video formatı dönüştürme programları arayışında olanlar için hazırlanan bu listedeki programlar sayesinde video formatlarını değiştirebilirsiniz.

Her kullanıcı bilgisayarında istediği videoyu izlemek ister ancak her programın desteklediği veya desteklemediği video formatları olduğunu unutmamak gerekir. Eğer farklı uzantılara sahip videoları izlemek isterseniz birtakım format dönüştürme programlarına ihtiyacınız olabilir.

Hazırladığımız listede yer alan programların ücretsiz ve kullanımının kolay olmasına dikkat ettik. Bu programlar arasından en çok hangisini beğenirseniz beğenin, yazının sonundaki indirme bağlantıları ile o programı kolaylıkla indirebilirsiniz.

Video Formatı Dönüştürme Programları Listesi

  • Format Factory
  • Any Video Converter
  • Freemake Video Converter
  • Total Video Converter
  • HandBrake
  • XMedia Recode
  • Free Studio
  • Wondershare Video Converter Ultimate

Yukarıdaki programları en iyi video formatı dönüştürme programları oluşturuyor. Bu programları kullanmanın avantajlarını aşağıdan öğrenebilirsiniz.

1. Format Factory

Format Factory, videonun yanı sıra ses ve resim dosya formatlarını da dönüştürmek için kullanabileceğiniz tamamen ücretsiz medya dönüştürme yazılımıdır. Odak noktası format dönüştürme olsa da bunun dışında daha birçok özellik sunuyor.

Bu programla video ve ses dosyaları üzerinde kırpma, kesme, ayırma vb. işlemleri gerçekleştirmek mümkündür. Desteklediği dosya uzantıları arasında MP3, MOV, AVI, M4A, AMR, MMF, TIF gibi birçok dosya formatı vardır.

2. Any Video Converter

Any Video Converter AVI, MP4, WMV, FLV, MKV, MP3, WebM, 3GP, SWF gibi dosya formatlarını destekleyen, kolay bir kullanım sunan ücretsiz bir dosya formatı dönüştürme programıdır. Medya oynatıcınızın desteklemediği ya da videoyu yüklemek istediğiniz YouTube gibi sitelerin desteklemediği formatları Any Video Converter ile kolayca değiştirebilirsiniz.

3. Freemake Video Converter

Freemake Video Converter, videoları ve ses dosyalarını ücretsiz olarak istediğiniz bir dosya formatına dönüştürebileceğiniz yazılımdır. AVI, MP3, MP4 ve WMV gibi dosya formatları kendi aralarında dönüştürülebilir.

4. Total Video Converter

Total Video Converter, dosya formatlarını farklı formatlara dönüştürerek iPhone, Xbox ve diğer cihazlarla uyumlu hâle getirmenizi sağlayan bir video formatı dönüştürme programıdır. Videoların formatını dönüştürmenin yanı sıra resim ve ses dosyalarını da dilediğiniz bir formata dönüştürme imkânı sunar. Total Video Converter videoları DVD/SVCD/VCD olarak da yazabilirsiniz.

5. HandBrake

MP4, MKV, AAC, MP3 ve çok daha fazlası için destek sunan HandBrake, DVD filmleri MPEG-4 formatına çevirme olanağı sunuyor. Program ayrıca tüm diski değil, bölüm bölüm almayı da mümkün kılıyor.

6. XMedia Recode

XMedia Recode ücretsiz bir format dönüştürücüdür. Akıllara gelebilecek neredeyse tüm video ve ses formatlarını (M4A, MOV, 3GP, AC3, AAC, AVI, FLAC, FLV, MP4, SWF, VOB WAV, WMV, MP3 vb.) destekler.

7. Free Studio

Free Studio, ses ve video dosyaları üzerinde düzenleme işlemi gerçekleştirebileceğiniz, farklı formatlarda kaydedebileceğiniz, özellik bakımından geniş bir yelpaze sunan bir yazılımdır. Bu programla ses ve video formatlarını herhangi bir site, cihaz, taşınabilir aygıt için uygun hâle getirebilirsiniz.

8. Wondershare Video Converter Ultimate

Wondershare Video Converter Ultimate adlı program, Windows PC için dosya formatı değiştirme ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz ücretsiz bir programdır. Video formatını değiştirmenin yanı sıra video izleme, yayımlama ve indirme için birebir olduğu söylenebilir.

Format Factory

Format Factory

Format Factory, video, ses ve resim dosyalarını dönüştürmek için kullanabileceğiniz tamamen ücretsiz bir multimedya dönüştürücü.

ÜCRETSİZ
Any Video Converter

Any Video Converter

Any Video Converter Free ile tüm video dosyalarının formatlarını hızlıca dönüştürebilirsiniz.

ÜCRETSİZ
Freemake Video Converter

Freemake Video Converter

Freemake Video Converter ücretsiz bir video dönüştürücü olmanın yanında basit işlemler yapabileceğiniz bir editör.

ÜCRETSİZ
HandBrake

HandBrake

HandBrake, Windows kullanıcılarının DVD ve Blu-Ray'lerini dönüştürebilecekleri faydalı bir araçtır.

ÜCRETSİZ
Total Video Converter

Total Video Converter

Total Video Converter, video dönüştürücü ve ses dönüştürücü olarak kullanabileceğiniz başarılı bir format dönüştürme programıdır.

DENEME SÜRÜMÜ
Free Studio

Free Studio

Free Studio ses ve video dosyalarınızı düzenleyebileceğiniz birbirinden farklı ücretsiz programlar içeren kapsamlı bir pakettir.

ÜCRETSİZ
XMedia Recode

XMedia Recode

XMedia Recode neredeyse bilinen tüm ses ve video formatlarını birbirine dönüştürebilen ücretsiz bir yazılımdır.

ÜCRETSİZ
Wondershare Video Converter Ultimate

Wondershare Video Converter Ultimate

Wondershare Video Converter Ultimate, video dönüştürme, izleme, yayınlama ve indirme ihtiyaçlarınızı karşılayabiliyor.

DENEME SÜRÜMÜ

YORUMLAR