Windows 10 Hakkındaki Sorularınızı Cevapladık

Windows 10, 29 Temmuz itibariyle kullanıma açıldı. Bilgisayarlarını Windows 10'a güncelleyenler bazı hatalarla karşılaştılar. Nvidia Experience çöktü diyenler, bilgisayar açılmıyor diyenler derken biz de bir soru cevap yapalım dedik. 1- Nvidia Experience

Windows 10, 29 Temmuz itibariyle kullanıma açıldı. Bilgisayarlarını Windows 10'a güncelleyenler bazı hatalarla karşılaştılar. Nvidia Experience çöktü diyenler, bilgisayar açılmıyor diyenler derken biz de bir soru cevap yapalım dedik.

1- Nvidia Experience açılmıyor ne yapabilirim?

Windows dilini ingilizceye çevirdiğiniz zaman bu sorun düzeliyor. Muhtemelen kısa bir süreye bu sorun düzeltilecek, ama şu anda bunu yaparak işinize devam edebilirsiniz.

2- Dosyalarım silinir mi? Dosyalarımın silinmemesi için ne yapmalıyım?

Windows 10 güncellemesi sırasında sıfırdan kurulum seçmediğiniz takdirde dosyalarınız silinmeyecektir. Ama siz yine de önemli dosyalarınızı yedekleyerek akıllıca bir iş yapın.

Verilerinizi Neden ve Nasıl Yedeklemelisiniz?

3- Eski dosyalarıma erişim reddedildi uyarısı alıyorum, nasıl düzeltirim?

Yeni windowsa geçtiğinizde eski dosyalarınıza ulaşmakta sıkıntı yaşıyorsanız klasöre sağ tıklayıp seçeneklerine girip buradan da dosya sahipliği sekmesinden güncel hesabınıza sahiplik atamanız gerekiyor.

4- Windows 10'u rezerve ettim ne zaman gelecek?

Windows 10 indirme boyutu olarak büyük bir güncelleme. Bu yüzden güncelleme gelmesi belli bir zaman alacaktır. Beklemenizi tavsiye ederiz.

5- Windows Insider Program'dan beta yükledim, benim Windows ne olacak?

Windows Insider Programa üye olurken Microsoft ile alakalı bir hesabı kullanırsanız Microsoft size bir güzellik yapacaktır.

6- Ürün anahtarım yok, ne yapmalıyım?

Ürün anahtarınızı bulabileceğiniz bir kaç farklı yöntem var. Birisi Windows'u satın aldığınızda size verilen kutu, fiş gibi bir belgenin üzeri ya da ürünü aldığınıza dair size gelen eposta ya da aşağıdaki programı yükleyerek öğrenmek.

YORUMLAR