Minecraft 0.11.1 (winphone)
Minecraft
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı
  • DİL SEÇENEKLERİ

    İngilizce

  • TOPLAM İNDİRME

    72,052

  • Üretici

    Microsoft

Minecraft, bilgisayar ve mobil cihazlar üzerinden oynanabilen oldukça popüler strateji oyunu.

Dünya genelinde milyonlarca oyuncuya ulaşan popüler strateji oyunu Minecraft, temelde blok kırma, yerleştirme ve savunma üzerine kurulu olsa da yaratıcılığınızı konuşturabileceğiniz en iyi oyunlardan biri.

Minecraft: Pocket Edition ismiyle karşımıza çıkan oyun, Survival (Hayatta Kalma) ve Creative (Yaratıcı) adını taşıyan iki farklı mod sunuyor. Hayatta Kalma modunu seçtiğimizde ortalık karanlık olduğunda ortaya çıkan yaratıklarla savaşıyor, birçok çeşit el yapımı eşya yapabiliyor, yaptığımız silah ve aletleri büyülebiliyoruz. Diğer bir mod olan Yaratıcı ise can ve açlık gibi sınırlar olmadan kendi tasarımlarımızı oluşturabileceğimiz diğer bir deyişle hayal gücümüzü ortaya çıkaran oyun modu.

Blokları kırıp inşa etme ve hayatta kalma üzerine kurulan Minecraft: Pocket Edition oyununda çoklu oyuncu modu da bulunuyor ve kablosuz ağ üzerinden Minecraft’ın büyülü ve kalabalık dünyasına arkadaşlarınızı da davet edebiliyor, yaratıklara karşı beraber mücadele edebiliyor, barınağınızı beraber inşa edebiliyorsunuz.

İster tek başınıza isterseniz de arkadaşlarınızla birlikte oynayabileceğiniz oyunun mobil sürümü PC versiyonundan biraz farklılıklar gösterse de bu haliyle bile harika ve uzun süre sizi ekran başına kilitleyecektir. Unutmadan oyun deneme sürümü olarak gelmiyor; 14,99 TL ödeyerek tam sürümü satın almış oluyor ve herhangi bir sınırlama olmadan Minecraft’ı mobil cihazınızdan oynama şansına erişiyorsunuz.

Minecraft, mobil cihazların yanında Windows ve MAC tabanlı bilgisayarınızda da oynayabileceğiniz bir strateji oyunu. Öte yandan Minecraft hakkında tüm haber, rehber ve videolara Turuncu Leyve Minecraft  sayfasından erişebilir, oyunu daha yakından tanıyabilir ve yararlı ipuçları alabilirsiniz.

YORUMLAR