Toca Cars (winphone)

Toca Cars

Toca Cars
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Toca Cars, oyuncaklarıyla ve mobil oyunlarıyla ünlü Toca Boca'nın 3 - 9 yaş arası çocuklar için hazırladığı mobil yarış oyunu.

Toca Cars, Toca Boca’nın 3 – 9 yaş aralığındaki çocuklar için hazırladığı oyunlar arasında ve tür olarak adından da tahmin edeceğiniz yarış oyunu. Windows Phone platformunda da resmi olarak karşımıza çıkan oyun çocuklara özel olduğundan klasik araba yarışlarında karşılaştığımız kurallar sınır dışı tutulmuş ve rahatsız edici reklamlar silinmiş.

Toca Cars, Toca Boca’nın mobil platforma çıkardığı ücretli oyunları arasında. Satın alım sunmayan ve çocuklara uygun olmayan reklamların sunulmadığı sade ve olabildiğince renkli arayüze sahip olan oyunda hem yarışılan arabalar hem de yollar çocukların yaratıcıklarına göre şekilleniyor. Çocuğunuzun yaratıcılığını kullanarak oynayabileceği bir oyun da diyebilirim. Oyuna geçecek olursam, Toca Cars’da tamamen çevre dostu kartondan inşa edilmiş bir dünyada kuralları kendinizin belirleyebileceği yarışlara katılıyorsunuz. Yarış esnasında dur işaretini yerinden sökmek, dev ağaca toslamak, gölün kenarında tehlikeli hareketler yapmak, hız sınırını doyasıya aşmak, posta kutularının içerisinden geçmek gibi gerçek bir yarış oyununda asla mümkün olmayan çılgınca hareketler sergilemek mümkün.

Çocukların hayal dünyalarında yolculuğa çıkabilecekleri bu oyunda editör modunu da yer verilmiş. Editör modunda çevreyi dilediğiniz şekilde düzenleyebiliyorsunuz. Ağaçlar, bariyerler, hayvanlar, evler, kısacası kendi dünyanızı oluşturabileceğiniz tüm elementer elinizin altında. Bunların basit yapıda yerleştirilebiliyor olması ise güzel olmuş.

Çocuğunuzun siz iş yaparken oyalanması için eline verebileceğiniz bir mobil oyun arıyorsanız Toca Cars oyununu gönül rahatlığıyla sunabilirsiniz.

YORUMLAR