2017'nin En İyi Batarya Ömrüne Sahip 5 Akıllı Telefonu

2017 verilerine göre en iyi bataryaya sahip telefonları listeledik. Listenin ilk 10 sırasını gördüğünüzde çok şaşıracaksınız. Örneğin; ilk 10'un içerisinde bir tane bile Apple telefonu bulunmuyor.

2017'nin En İyi Batarya Ömrüne Sahip 5 Akıllı Telefonu

2017 verilerine göre en iyi bataryaya sahip telefonları listeledik. Listenin ilk beş sırasını gördüğünüzde çok şaşıracaksınız. Örneğin; ilk beşin içerisinde bir tane bile Apple telefonu bulunmuyor.

Akıllı telefonlar hayatımıza girdiği andan beri pil ömrü hep canımızı sıkmıştır. Günü kurtarmak için powerbank veya yedek batarya ile destek alırız ancak güçlü bataryaya sahip bir telefon mutlaka kullanıcıların ilgisini çeker. Ayrıca günümüzde telefon üreticileri bu pil ömrü sorununu çeşitli şekillerde ele alıyorlar. Bunlar arasında, daha büyük pil, hızlı şarj teknolojisi ve enerji tasarruflu işlemci gibi ufak tefek çözümler bulunuyor.

PhoneArena isimli benchmark sitesinden aldığımız sonuçlara göre, ilk sırada ne Samsung ne de Apple var. İlk sırada Çin merkezli Xiaomi şirketinin Mi Max 2 isimli telefonu yer alıyor. Xiaomi'nin hemen arkasında son günlerde pazarda başarılı olamayan LG şirketinin X Power telefonu yer alıyor. İsterseniz fazla uzatmadan listeye geçelim.

1) Xiaomi Mi Max 2

Listenin ilk sırasında yer alan Xiaomi şirketinin Mi Max 2 isimli telefonu, 17 saat 22 dakika kullanım süresi sunabiliyor.

2) LG X Power

Güney Kore merkezli LG şirketi, son çıkardığı telefonlarda başarıyı arar oldu. Ancak X Power modeli 15 saat 18 dakika batarya performansıyla bu listede ikinci sırada yer aldı.

3) BLU Studio Energy

Geçtiğimiz günlerde güvenlik konusunda sorunlar yaşayan BLU şirketi, 5000 mAh bataryaya sahip BLU Studio Energy telefonuyla kullanıcılara 14 saat 53 dakika kullanım sunuyor.

4)Motorola Moto Z Play Droid

Motorola şirketinin başarılı telefonu Moto Z Play Droid, 13 saat 43 dakika kullanım sunuyor.

5)Xiaomi Redmi 3S

Çin'li şirket Xiaomi'nin Redmi 3S isimli modeli, 13 saat 39 dakika kullanımı olan bataryaya sahip.

İlk 5 sırada Asya'lı şirketlerin boy gösterdiğini görebiliyoruz. Ayrıca akıllı telefon devi Samsung'un en iyi bataryalı telefonu Galaxy A7 (2017) modeli 12 saat 58 dakika kullanım sunuyor. Apple'ın iPhone 6s Plus modeli ise, 9 saat 11 dakika dayanabilen bir bataryaya sahip.

YORUMLAR