Android APK Dosyalarını Yönetmek için Kullanabileceğiniz 3 Yöntem

APK dosyalarının düzenlenmesi konusunda Google Play'e yeterince güvenmeyen bu uygulamaların sunmuş olduğu opsiyonlar sayesinde dosya yönetimi konusunda istedikleri esnek kullanıma kavuşacaklardır.

Android APK Dosyalarını Yönetmek için Kullanabileceğiniz 3 Yöntem

Yeni bir güncellemeden sonra cihazınızı desteklemeyen bir uygulamanız olduğunu düşünün. Veya bölgenizde dağıtıma sunulmadığı için de Türkiye içersinde kullanılamayan uygulamalar da var... Elinizdeki tablet veya telefon bu sebeple sınırlı bir kullanım alanına sahip oluyor. Oysa ki Android cihazınıza yükleyeceğiniz APK dosyalarını yönetmek size kalacak olursa genel anlamda daha esnek bir kullanım tecrübesine kavuşabilirsiniz. Bu sorunu çözmek mümkün. Aşağıda size sunacağım 3 alternatif sayesinde artık "neden yükleyemiyorum?" demeyeceksiniz.


1. AppWererabbit Backup
Bu uygulama sadece temel kullanıcılar için değil, profesyonel kullanıcılar için bir pusula değerinde. Kolay kullanımı ve şık tasarımı ile birlikte yedekleme, içe aktarma, dışa aktarma ve dosya yönetme fonksiyonlarına ulaşmak çok kolay. Buna ek olarak performansı da iyi olan bu uygulama geniş kapsamlı bir kullanım için tercih edeceğiniz ilk opsiyonunuz olmaya aday. 

 

2. App Backup & Restore
AppWererabbit Backup kadar etkili bir program olmayan App Backup & Restore daha sade ve kolay kullanımıyla öne çıkıyor. İsminden de anlaşılacağı gibi bu uygulamanın uzmanlaştığı alan yedekleme ve onarma işlemleri.

Android cihazınızda bu fonksiyonları sunan App Backup & Restore, AppWererabbit ile kıyaslandığı zaman dezavantajlı bir program olsa da daha iyi becerdiği bir işlem var. Bu uygulama ile birçok APK dosyasını telefonlarınızdaki uygulamalara aynı anda yollayabiliyorsunuz. Bu sayede Dropbox veya Google Drive'a yapmak istediğiniz aktarmalar çok daha kısa bir sürede gerçekleşiyor. APK dosyalarınızı telefonun dahili belleğinde saklamak istemiyorsanız bu özellik önemli.

 

3. APK File Manager
APK File Manager, APK dosyalarını Windows üzerinden yönetmek için hayati önem taşıyan bir program. Bilgisayarınızda dağınık bir halde bulunan tüm uygulamaları tek bir klasöre toplayan APK File Manager ile APK dosyalarınızın isimlendirilmeleri ve tanımları profesyonel olmayan kullanıcıların anlayabileceği bir düzene giriyor. Bir uygulama iki kere indirilmişse program tarafından otomatik olarak algılanıyor. Böylece bir tanesini silip belleğinizdeki gereksiz yükten kurtuluyorsunuz.

APK File Manager'ı açınca "Load" (Yükle) butonuna basıp taranacak hedef klasörleri seçebiliyorsunuz. Bulunan uygulamalar ana klasörde toplanıyor. Bunun için dosya dizinini kendiniz yaratıyorsunuz ve "Go" tuşuna basıyorsunuz. Bununla birlikte bir başka özellik de oldukça ilginç. Listede adı geçen diğer uygulamalar ile işbirliği kurmak mümkün ve bulut depolama klasörünüzün de eli yüzü bu sayede epey düzeliyor.

 

APK dosyalarının düzenlenmesi konusunda Google Play'e yeterince güvenmeyen bu uygulamaların sunmuş olduğu opsiyonlar sayesinde dosya yönetimi konusunda istedikleri esnek kullanıma kavuşacaklardır.

YORUMLAR