Az Bilinen Güzel Uygulamalar - 2023

Az bilinen güzel uygulamalar, çoğu kişi tarafından pek bilinmese de çeşitli avantajlar sağlayarak kullanıcıların hayatını kolaylaştırıyor.

Az Bilinen Güzel Uygulamalar - 2023

Az bilinen güzel uygulamalar, çoğu kişi tarafından pek bilinmese de çeşitli avantajlar sağlayarak kullanıcıların hayatını kolaylaştırıyor. Hazırladığımız listede az popülerliğe sahip birbirinden başarılı hizmetler yer alıyor. Listemize göz atarak yeni hizmetler keşfedebilirsiniz.

Android ve iOS platformlarında çok fazla sayıda uygulama yer alıyor. Dünya çapında hemen hemen herkes tarafından bilinen Instagram, Twitter ve WhatsApp gibi hizmetlerin yanı sıra az sayıda kişi tarafından bilinene oldukça başarılı uygulamalar da bulunuyor.

Az Bilinen Güzel Uygulamalar Listesi

 • Spark
 • Bring
 • Squid
 • Noisli
 • Bridgefy
 • Plantiary
 • InkHunter
 • Mathpix Snip
 • Universal Copy
 • Dolby On: Record Audio & Music
 • Forest
 • Diaro
 • AntennaPod
 • Walkers: Yürüyüş & Adımsayar

En Çok Batarya Tüketen Uygulamalar
MOBİL

En Çok Batarya Tüketen Uygulamalar

En çok batarya tüketen uygulamalar, akıllı telefon kullanıcılarının çoğu tarafından en fazla merak edilen konuların başında geliyor çünkü bu hizmetler, cihazların şarjının daha kısa sürede bitmesine neden oluyor.

Yukarıda iOS ve Android için çoğu kişi tarafından pek bilinmeyen uygulamalar bulunuyor. Listede yer alan hizmetlerin ayrıntılarına aşağıdan göz atabilirsiniz.

Spark

Spark Android, iPhone, iPad işletim sistemine sahip mobil cihazların yanı sıra Mac ve Windwos üzerinden de kullanabileceğiniz başarılı bir e-posta uygulamasıdır. Birden fazla e-posta adresinizi uygulamaya ekleyebilir ve böylelikle tüm hesaplarınızı tek yerden yönetebilirsiniz.

Gelen e-postaları önemli olarak işaretleyebilirsiniz. Böylece e-postalara daha sonra kolayca erişebilirsiniz. Sahip olduğu özellikler sayesinde kullanım deneyimini üst seviyeye taşıyan uygulamada Spark Cloud aracılığı ile 25 MB'den büyük dosyalar da sorunsuz bir şekilde gönderilebiliyor.

Bring

Bring, aynı evde yaşayan kişilerin birlikte bir alışveriş listesi hazırlayabilmesine olanak tanıyor. Farklı etkinlikler için farklı listeler hazırlayabilirsiniz. Örneğin akşam yemeği için ayrı, haftalık alışveriş için ayrı listeler oluşturabilirsiniz. Liste oluşturma sırasında ürünün fotoğrafını ekleyebilir ve bilgi ekleyebilirsiniz.

Başarılı bir arayüze sahip olan uygulama üzerinden hazırladığınız listeleri özelleştirebilme imkânına da sahipsiniz. Liste davetini anlık mesajlaşma, e-posta, sosyal medya ve SMS üzerinden gönderebilirsiniz. Android Wear'ı da destekleyen hizmette karanlık mod özelliği bulunuyor.

Squid

Squid, bir not alma uygulamasıdır. Çok basit bir kullanıma sahip hizmet tıpkı kâğıt üzerine yazıyormuş gibi not alabilirsiniz. Kareli ve çizgi gibi kâğıt seçeneklerinin yer aldığı uygulamada ayrıca resim ekleme işlevi de bulunuyor. Aldığınız notları PDF, PNG veya JPEG formatı olarak dışa aktarabilirsiniz.

Silgi aracı sayesinde yanlış yazdığınız kısımları kolayca silebilirsiniz. Not paylaşma tarafında Dropbox, Drive, Gmail, Bluetooth dahil olmak üzere çeşitli seçenekler yer alıyor. Bu seçenekler sayesinde belgeyi diğer kişilerle pratik bir şekilde paylaşabilirsiniz.

Noisli

Noisli, yoğun bir günün ardından stresten uzaklaşıp rahatlamanıza yardımcı olabilecek bir uygulamadır. Uygulamada yağmur, fırtına, rüzgâr, yaprak, martı, su, şömine ve daha pek çok ses bulunuyor. Bu seçenekleri kolayca seçebilirsiniz.

Birden fazla sesi karıştırmanız da mümkün. Örneğin rüzgâr sesiyle yağmur sesini birlikte açabilirsiniz. Uygulamada ayrıca pomodoro tekniği de bulunuyor. Bu özellikler sayesinde daha verimli bir şekilde çalışabilirsiniz.

Bridgefy

Özellikle deprem gibi doğal afetlerde oldukça büyük bir öneme sahip olabilecek Bridgefy, internet bağlantısı olmadığı zamanlarda Bluetooth aracılığıyla iletişim kurulabilmesine imkân tanıyor. Bridgefy'de kişi ekleme işlemine gerek yok. Uygulama, çevrenizdeki diğer kullanıcıları otomatik olarak algılıyor.

Uçtan uca şifreleme teknolojisini destekleyen uygulama, yalnızca ilk kez açıldığında internet bağlantısı istiyor. Hizmet, başarılı arayüz sayesinde kullanıcılara çok kolay bir kullanım sunuyor.

Plantiary

Bitki tanıma programları arasında yer alan Plantiary, çevrenizde yer alan bitkileri tanımlayabilir. Bunun için yapmanız gereken yalnızca uygulamada bulunan fotoğraf makinesi simgesine dokunup bitkinin fotoğrafını çekmek. İşlemin ardından kısa sürede bitkinin ismi dahil birçok bilgi ayrıntılı bir şekilde sunulacaktır.

Başarılı bir arayüze sahip olan uygulamada bitki bakımı ile ilgili hatırlatıcılar da mevcut. Uygulama bu kapsamında gün içerisinde bakım konusunda sulama gibi çeşitli hatırlatmalar yapıyor. Ücretsiz olarak sunulan uygulama Android ve iOS platformlarında bulunuyor.

InkHunter

InkHunter, dövme yaptırmak isteyen fakat kararsız kalan kişiler için harika bir uygulamadır. Arttırılmış gerçeklik (AR) teknolojisini destekleyen hizmet sayesinde sanal dövmeler yapabilirsiniz. Böylece dövmenin teninizde güzel bir görünüme sahip olup olmayacağı konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sanal dövme işlemini kolayca gerçekleştirebilir ve düzenleme sürecini pratik bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Bu işlemleri tamamladıktan sonra Twitter, Facebook gibi platformlar üzerinden paylaşabilirsiniz.

Mathpix Snip

Mathpix Snip, soru çözme uygulamaları arasında yer alan oldukça başarılı bir hizmettir. Uygulama üzerinden kamera aracılığı ile kesirler, köklü sayılar, cebirsel denklemler gibi konulardaki soruları pratik bir şekilde taratabilir ve soruların çözümüne hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Soru çözme işleminin ardından çözüm aşamalarını adım adım görüntüleyebilirsiniz. Böylelikle sorunun nasıl çözüldüğü hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Üniversite Öğrencileri için En İyi Mobil Uygulamalar
LİSTELER

Üniversite Öğrencileri için En İyi Mobil Uygulamalar

Üniversitede eğitim gören öğrenciler için hazırladığımız bu listemizde, üniversite öğrencileri için en iyi mobil uygulamalara yer verdik.

Universal Copy

Universal Copy, yazı kopyalama işlemine izin vermeyen uygulamalarda yer alan yazıları çok pratik bir şekilde kopyalamanıza izin veriyor. Böylece uygulamada bulunan metni tek tek yazmanıza gerek kalmaz. Camel Corporation tarafından sunulan Universal Copy uygulamasını cihazınıza indirebilir ve hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Dolby On: Record Audio & Music

Cihazınızı bir kayıt aracına dönüştüren Dolby On: Record Audio & Music sayesinde şarkı, entrüman, podcast, ses not ve daha fazlasını kaydedebilirsiniz. Dolby ses teknolojisine sahip olan uygulamada kaliteli bir şekilde ses kaydı yapılabiliyor.

Pek bilinmeyen uygulamalar listesinin son sırasında yer alan Dolby On: Record Audio & Music, başarılı arayüzü sayesinde çok kolay bir kullanım imkânı sunuyor.

Forest

Forest, işiniz bitene kadar akıllı telefonunuzu kullanmamanıza yardımcı oluyor. Örneğin ders çalışırken veya bir proje üzerinde çalışırken Forest uygulamasını kullanabilir ve böylece dikkatinizin dağılmasını önleyebilirsiniz.

Uygulamayı açtığınızda bir fidan çıkıyor ve "Ağaç dik" butonuna bastığınızda geri sayım başlıyor. Bu süreçte uygulamadan çıkmadığınız takdirde fidan büyüyerek ağaç oluyor. Bu işlemi her tekrarlandığında ise ağaç sayısı artıyor. Uygulamada süreyi ayarlama imkânı da mevcut.

Diaro

Başarılı arayüzü sayesinde kolay kullanım imkânı tanıyan Diaro sayesinde günlük tutabilirsiniz. Günlük tutmanın yanı sıra randevularınızı ve gün içerisinde aklınıza gelen fikirleri de uygulamaya ekleyebilirsiniz. Çeşitli dosya formatlarını destekleyen uygulama içe ve dışa aktarma işlemlerinin yapılabilmesine olanak tanıyor.

AntennaPod

AntennaPod bir podcast uygulamasıdır. Mobil cihazınız üzerinden beğendiğiniz podcast içeriklerini kolayca dinleyebilirsiniz. Oynatma hızının ayarlanabilmesine imkân tanıyan hizmetet widget desteği de mevcut.

Walkers: Yürüyüş & Adımsayar

En iyi adımsayar uygulamaları arasında yer alan Walkers, gün içinde kaç adım attığınızı öğrenebilmenizi sağlıyor. Çok kolay bir kullanıma sahip olan hizmette atılan adımlar ile eğitim, gıda ve fidan gibi kategorilere bağış yapabilme imkânı da bulunuyor.

Akıllı Telefonunuzda Mutlaka Olması Gereken Uygulamalar
MOBİL

Akıllı Telefonunuzda Mutlaka Olması Gereken Uygulamalar

App Store ve Play Store kendi bünyelerinde milyonlarca uygulamaya ev sahipliği yapıyor ve bu kadar büyük bir kütüphanenin içerisinde kullanışlı uygulamaları keşfetmek, düşündüğümüzden daha zor bir hale gelebiliyor.

Bu yazıda az bilinen güzel uygulamalar listesi hazırladık. Listede yer alan hizmetlerin indirme bağlantılarına aşağıdan bakabilirsiniz.

Forest APK

Forest APK

Forest APK Android uygulaması telefon bağımlılığından kurtulmanıza yardımcı olur. Akıllı telefon bağımlılığı olanlara bu ücretsiz uygulama tavsiyemizdir.

ÜCRETSİZ
Universal Copy

Universal Copy

Universal Copy, yazı kopyalamaya izin vermeyen uygulamalardan metni kolaylıkla almanıza imkan tanıyor.

ÜCRETSİZ
Squid

Squid

Squid uygulaması akıllı telefonlarınızda gelişmiş bir not alma deneyimi sunuyor.

ÜCRETSİZ
Diaro

Diaro

Diaro uygulamasıyla akıllı telefonlarınızda günlük tutabilmeniz kolay hale geliyor.

ÜCRETSİZ
Dolby On: Record Audio & Music

Dolby On: Record Audio & Music

Dolby On: Record Audio & Music, en son Dolby ses teknolojisine sahip tek ücretsiz kayıt uygulaması. Ses ve müzik kaydedici Dolby On Android için ücretsiz!

ÜCRETSİZ
Plantiary - Bitki Tanıma

Plantiary - Bitki Tanıma

Plantiary - Bitki Tanıma ile çiçeklerinizin bakımlarını takip edebilirsiniz.

ÜCRETSİZ
Spark

Spark

Spark: Android telefonlar için alternatif hızlı e-posta uygulaması

ÜCRETSİZ
InkHunter

InkHunter

INKHUNTER, Android işletim sistemi kullanan telefon ve tabletler üzerinde çalışabilen ve dövmeleri vücudunuzda görmeye yarayan bir uygulamadır.

ÜCRETSİZ
Bring!

Bring!

Android için hazırlanan Bring! uygulaması ile mobil cihazlarınızda ücretsiz olarak alışveriş listeleri oluşturabilir ve aile üyeleriyle paylaşabilirsiniz.

ÜCRETSİZ
Walkers: Yürüyüş & Adımsayar

Walkers: Yürüyüş & Adımsayar

Walkers: Yürüyüş & Adımsayar ile günlük kaç adım attığınızı takip edebileceksiniz.

ÜCRETSİZ
Mathpix Snip

Mathpix Snip

Mathpix uygulamasını kullanarak Android cihazınızın kamerasıyla Matematik problemlerini kolayca çözebilirsiniz.

ÜCRETSİZ
Noisli

Noisli

Rahatlamanıza yardımcı olan bir uygulama

Bridgefy - Offline Messages

Bridgefy - Offline Messages

Bridgefy İnternetsiz Mesajlaşma uygulaması deprem başta olmak üzere pek çok durumda hayat kurtaran bir mobil uygulama.

ÜCRETSİZ
AntennaPod

AntennaPod

AntennaPod, Android cihazlarınız üzerinde podcast izleyip dinleyebilmeniz için geliştirilen ücretsiz ve pratik bir Android uygulaması.

ÜCRETSİZ

YORUMLAR