Android Cihazlarınızdan Silinen Veriler Nasıl Kurtarılır?

Android telefonunuzdaki verilerinizi yanlışlıkla sildiyseniz ya da format sonrasında kaybettiyseniz, bu dosyaları nasıl kurtaracağınızı anlatan rehber yazımızı inceleyebilirsiniz.

Android Cihazlarınızdan Silinen Veriler Nasıl Kurtarılır?

Bir aksilik yaşayıp, Android telefonunuzdaki verilerinizi mi kaybettiniz? Üzülmenize gerek yok, 7-Data Recovery uygulamasıyla silinen dosyalarınızı kurtarma yöntemini anlatıyoruz.

7-Data Recovery uygulaması, Android cihazlarınızdan yanlışlıkla sildiğiniz ya da format sonucu kaybettiğiniz sms, kişiler, resim, video, fotoğraf, uygulama gibi dosyaları kurtarmak için geliştirilen başarılı bir dosya kurtarma aracıdır.


Kullanıcı dostu arayüzü sayesinde dosyaları kurtarma işlemi çok basit olacak. Öncelikle programın kurulumunu gerçekleştirip, daha sonra başlatıyoruz. Bunun öncesinde telefonunuzun Hata Ayıklama Modu’nu etkinleştirip, USB ile bilgisayarımıza bağlıyoruz. (Ayarlar > Geliştirici Seçenekleri > USB Hata Ayıklama Modu)

Gördüğünüz üzere program sadece Android dosya kurtarma için değil, bilgisayar için de kullanılabiliyor. Biz bu ekranda Android Kurtar seçeneğini kullanacağız.

Telefonunuzu anlattığımız şekilde bağladıysanız, cihazınız hemen tanımlanacaktır. Bu sürücüyü seçerek Sonraki butonuna tıklıyoruz.

Sürücünüzde detaylı bir tarama yapıldıktan sonra klasörleriniz ve bu klasörlerin boyutları ekranda görünecektir. Bu klasörlerden kurtarmak istediklerinizin yanındaki kutucuğu işaretleyerek, Kaydet butonuna basarak devam edebilirsiniz. (RAW Dosyalar klasöründe telefonunuzdaki fotoğrafları depoluyor. Fotoğraf kurtaracaksanız, buna göz önünde bulundurun.)

Kurtarılan dosyaların kaydedileceği bölümü de seçtikten sonra OK butonuna basıp işlemi tamamlıyoruz.

Ve kurtarma işlemini başlattık. Toplam süre, kurtarmak istediğiniz dosyaların büyüklüğüne göre değişiklik gösterebilir. Bu yüzden sabırlı olmanızı tavsiye ederiz. Ayrıca unutmadan, bu işlemi özellikle fotoğraf kurtarmak için kullandığınızda bazı fotoğraflarınızın bozulmuş olduğunu fark edebilirsiniz. Bu da sürücünün üzerine tekrar veri yazılmasından kaynaklanmış bir sorundur. Eğer ki dosyalarınızı kaybettikten sonra ilk iş olarak kurtarma işlemini yapıyorsanız bozulmuş fotoğraflarla karşılaşma oranınız çok düşük.

Android Uygulamaları APK Dosyasına Nasıl Yedeklenir

Android Kilit Kodu Nasıl Sıfırlanır?

YORUMLAR