Android için En İyi Zombi Oyunları

Aksiyon ve eğlence dolu zombi oyunlarını yazımızda listeledik

Android için En İyi Zombi Oyunları

Merhaba Tamindir takipçileri. Zombi temalı televizyon ve sinema yapımları ve video oyunları son zamanlarda bir hayli popüler hale geldi. Özellikle Walking Dead gibi dizilerle yaygınlaşan bu popüler kültür öğesi, oyunlar söz konusu olduğunda aslında daha eski bir geçmişe sahip. İlk zombi oyunu örnekleri 80'li yıllarda karşımıza çıkmıştı. Fakat zombi oyunu örnekleri 90'lı yıllarda kendilerinden söz ettirmeye başlamış, bu dönemde yayınlanan Resident Evil gibi klasikler çocukluğumuzda kabuslarımıza girerek bize heyecan dolu anlar yaşatmıştı.

Günümüzde teknolojinin ve mobil cihazların gelişmesiyle zombi oyunları akıllı telefon ve tabletlerde de boy gösteriyor. İşte bu yazımızda da Android işletim sistemini kullanan akıllı telefon ve tabletlerinizde oynayabileceğiniz en kaliteli zombi oyunlarını listeleyeceğiz. Bir hayli kabarık olan listemizde farklı türe sahip zombi oyunu örnekleri yer alıyor. Dilerseniz listemizdeki oyunlara teker teker göz atalım:

Dead on Arrival 2

Dead on Arrival 2 oyuncuları dar koridorlarda zombi sürüleriyle savaşmaya iten ve bolca adrenalin salgılatan bir aksiyon oyunu. Oyunda zombi kıyameti koptuktan sonra hayatta kalan insanlardan gelen yardım çağrılarına cevap veren ve zombileri dünya üzerinden silmeye çalışan bir kahramanı yönetiyoruz. Kahramanımız geniş bir silah koleksiyonuna sahip. Tabancalarla başladığımız oyunda pompalı tüfekler, makinalı tüfekler, lav silahları, roket atarlar ve ağır makinalı tüfekler gibi silahları kullanabiliyoruz. Oyunda temel amacımız zombi dalgaları bize sürekli saldırırken hayatta kalmak ve sahip olduğumuz kaynakları en verimli şekilde kullanmak.

Yüksek grafik kalitesiyle dikkat çeken Dead on Arrival 2'i bu bağlantıyı kullanarak ücretsiz olarak indirebilirsiniz:

Dead Effect

FPS türünde bir zombi oyunu olan Dead Effect bolca kan ve vahşet içeriyor. Bilim kurgu tabanlı bir hikayeye sahip olan Dead Effect'de bir uzay istasyonuna yolculuk ederek bu istasyonu zombi istilasından kurtarmaya çalışıyoruz. Oyunda görevleri tamamladıkça para kazanabiliyor ve bu parayı yeni silahlar satın almak ve mevcut silahlarımızı geliştirmek için kullanabiliyoruz. Özel yeteneğimiz olan zamanı yavaşlatma özelliği ise oyuna eğlence katıyor.

Yüksek kaliteli grafiklerle donatılmış Dead Effect'i bu bağlantıyı kullanarak ücretsiz olarak indirebilirsiniz:

Zombiewood

Zombiewood listemizdeki diğer oyunlara göre olaya biraz daha mizahi açıdan yaklaşan bir zombi oyunu. Zombiewood'da Holywood'un zombiler tarafından istila edilmesine tanık oluyoruz ve film setlerinde zombi güruhlarıyla çarpışıyoruz. Kuşbakışı kamera açısıyla oynanan Zombiewood'un grafikleri oldukça hoş. Bolca aksiyon içeren oyunda bizi eğlenceli silah seçenekleri bekliyor.

Zombiewood'u ücretsiz indirmek için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz:

Tiny Troopers 2: Special Ops

Tiny Troopers 2: Special Ops, tek bir kahraman yerine bir kahraman takımını yönetmemize imkan tanıyan bir zombi oyunu. Oyuna farklı yeteneklere sahip askerlerden oluşan özel hareket timimizi kurarak başlıyoruz ve sonrasında dünyayı zombilerden temizlemek için savaşmaya başlıyoruz. Zombileri yok etmek için farklı silah seçeneklerini kullanabilen kahramanlarımız zırhlı araçlara ve helikopter gibi araçlara da binebiliyorlar. Yüksek detaylı grafiklerle donatılmış oyunda kuşbakışı kamera açısı kullanılıyor.

Tiny Troopers 2: Special Ops'u bu bağlantıyı kullanarak ücretsiz olarak indirebilirsiniz:

Dead Trigger 2

Bir mobil zombi oyunu listesi hazırlayıp Dead Trigger 2'ye yer vermemek olmazdı. FPS türünde mobil cihazlarda oynayabileceğiniz en başarılı zombi oyunlarından biri olan Dead Trigger 2 bolca aksiyon ve adrenalin sunuyor. Oyunda farklı görevleri seçerek kimi zaman zombileri avlamaya, kimi zaman sürekli üzerimize saldıran zombilere karşı belli bir süre dayanmaya, kimi zaman da bölüm sonu canavarlarıyla savaşmaya çalışıyoruz. Arena modu, turnuvalar, bolca silah ve ekipman seçeneğiyle zenginleştirilen oyun konsol kalitesinde grafiklere sahip.

Dead Trigger 2'yi ücretsiz olarak indirmek için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz:

Oyunlarımızın geri kalanını yazımızın 2. sayfasında incelemeye devam ediyoruz

YORUMLAR