LIMBO

LIMBO

kullanıcı
  • Lisans DENEME SÜRÜMÜ
  • TOPLAM İNDİRME 2,399
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Playdead

LIMBO, bağımsız oyunların patlama yapmasına ön ayak olduğu gibi, mükemmel oynanışıyla herkesten tam puan almayı başaran bir oyundur.

LIMBO, 2010 yılında oyuncularla buluşan, bağımsız bir platform-puzzle oyunudur. 

Playdead tarafından geliştirilen LIMBO, Xbox 360'a çıktıktan sonra çok beğenilmiş ve herkesin gözdesi olmayı başarmıştı. Bağımsız olarak geliştirilen ve yayımlanan oyun, geliştiricine kazandırdığı gelirlerle birlikte, diğer oyun stüdyolarını da heyecanlandırmış ve bağımsız olarak oyun geliştiriciler için muhteşem bir örnek olmayı başarmıştı. Bağımsız olarak geliştirilen, başta LIMBO olmak üzere, birkaç oyun oyun dünyası için de yeni bir soluk getirmişti.

LIMBO, oyunculara hikaye sunan bir yapım değil. Daha çok oynanış ve atmosferi ile ön plana çıkmayı başarıyor. Oyunun hikayesine dair bildiğimiz tek ayrıntı, ana karakterimizin kız kardeşinin peşinden LIMBO'ya girdiği ve onu kurtarmaya çalıştığı. Oyun boyunca karşımız çıkan diğer çocuklar ve büyük yaratıkların, nereden geldiği ya da bize neden saldırdıkları muallakta kalan durumlardan. Neredeyse hiç hikaye anlatmasa bile bize, çizimleri ve müzikleriyle bize aktarmak istediği duyguyu aktarmayı başaran oyun, türünün en başarılı oyunlarından bir tanesi olarak gösteriliyor. Oyuna yapılan aşağıdaki yorumlar ise her şeyi anlatır nitelikte:

"Limbo bir oyunun mükemmele en yakın hali.” 10/10 - Destructoid

"Bu oyun bir başyapıt.” 5/5 - GiantBomb

“Limbo dahice. Ürkütücü, garipçe bir şekilde dahice. Rahatsız edici, ürpertici bir şekilde dahice.” 5/5 - The Escapist

“Karanlık, rahatsız edici ancak yine de güzel, Limbo keşfedilmeyi hakeden bir dünya.” 5/5 - Joystiq