En Ucuz iPhone Nereden Alınır?

Ülkemizde yüksek fiyatlarla satılan iPhone'ları ucuza temin edebileceğiniz yerleri sıraladık

En Ucuz iPhone Nereden Alınır?

Eğer bir iPhone almak istiyorsanız ama "çok para ödemeyeyim" diyorsanız, en ucuza iPhone sahibi olabileceğiniz yerleri sizin için listeledik.

Ülkemizde satılan iPhone'lar pek çok kullanıcı tarafından yüksek fiyatlı olması nedeniyle tercih edilmiyor. Apple'ın kullanıcıları zora sokan satış politikası da yıllardır devam edince alıcılar bu sefer iPhone'lara illegal yollardan sahip olmayı deniyorlar. Ancak son model bir iPhone telefona yasal yollardan da sahip olabilirsiniz. Bunun için en bilindik yöntemlerden birisi diğer ülkelerden iPhone almak. iPhone'lara ucuz sahip olmak için bilinen en güvenli yöntemlerin arasında yer alan yurt dışından cihaz almak, aynı zamanda en çok kullanılan yöntemler arasında yer alıyor. Şimdi hangi ülkede iPhone kaç paraymış bir bakalım..

1. ABD

Listenin ilk ülkesi bizi hiç şaşırtmadı. iPhone'ların anavatanı olan ABD'den iPhone almak çok mantıklı bir hareket. Eğer ABD'den bir iPhone 6 almak istiyorsanız 1.722 TL'yi gözden çıkarmanız gerekiyor. Şu an dünya üzerinde en ucuza iPhone alabileceğiniz yerin ABD olduğunu da söyleyebilirim.

2. Hong Kong

Eğer ucuz fiyata bir iPhone sahibi olmak istiyorsanız ve ABD bana uzak diyorsanız listemizdeki ikinci ülke olan Hong Kong'a gidebilirsiniz. Gerçi ABD'ye uzak diyerek Hong Kong'a gitmek pek akıllıca bir hareket olmasa da, teknolojinin üst seviye kullanıldığı bu şehirde yeni bir iPhone 6 sahibi olmak için 1.739 TL para ödemeniz gerekiyor. 

3. Japonya

Listede ilk 3'e 3. sıradan girmeyi başaran Japonya'nın teknolojinin anavatanı olduğu düşünüldüğünde pek şaşırmadık doğrusu. Japonya'da son model bir iPhone'a sahip olmanın bedeli 1.837 TL.

4. Güney Afrika

Ülkenin ekonomik durumu göz önüne alındığında Güney Afrika'da da ucuz fiyatlara bir iPhone sahibi olabilirsiniz. Güney Afrika'da bir iPhone 6 sahibi olmak için 1.897 TL para ödemeniz gerek.

5. Singapur

Sıkı durun, sıradaki ülke özellikle Beşiktaş taraftarları tarafından çok sevilecek. Çünkü Singapur'da son model bir iPhone 6 sahibi olmanın bedeli 1.903 TL. Eğer aradaki 14 saatlik uçuş süresini görmezden gelebilirseniz Singapur sizi bekliyor.

6. İsviçre

Bu sefer batıya, İsviçre'ye gidiyoruz. Singapur'a nazaran ülkemize daha yakın olan İsviçre'de iPhone 6'lar 1.918 TL satış fiyatı ile piyasaya sunuluyor.

7. Birleşik Krallık

Yine batıda yer alan Birleşik Krallık'ta yeni bir iPhone sahibi olmanın bedeli sadece 1.932 TL.

8. Filipinler

En doğuda adalarıyla ünlü Filipinler'de iPhone sahibi olmak için 1.964 TL ödemeniz gerekiyor. Eğer iPhone almak için bu ülkeye gidecekseniz gitmişken bir de tatil yapabilirsiniz.

9. Meksika

Meksikalılar siesta yapmaktan iPhone'ları almayı unutmuş olacak ki, Meksika'da ucuz iPhone satan ülkeler listemize girmeyi başardı. Meksika'da yeni bir iPhone sahibi olmak için 1.932 TL ödemeniz gerekiyor.

10. Kanada

Her ne kadar iPhone'ların anavatanı ABD olsa da, bulunduğu konum itibariyle Kanada, iPhone'ların anavatanına yakın. Kanada'da yeni bir iPhone almak için 1.991 TL'yi gözden çıkarmak gerekiyor. Ancak bir kaç yüz km'yi göze alarak ABD sınırlarına giriş yapabilir ve 1.722 TL'ye de iPhone alabilirsiniz. Kalan 200 TL ile de gezersiniz.

11. Çin

Taklit ürün üretme üzerinde üstün başarı gösteren Çin'in bu listeye girmemesi zaten bizi çok üzerdi. Ancak bir sorun var, alacağınız iPhone'un gerçek olup olmadığını birkaç kere kontrol etseniz iyi olacak. Çin'de bir iPhone almak için 1.995 TL ödemeniz gerekiyor.

12. Rusya

Biraz daha ülkemize yakın konumda bulunan Rusya'dan da iPhone alabilirsiniz. Ayrıca ülkemize yakın olma güzelliğinin yanı sıra iki bin liranın üstünde iPhone satan ilk ülke konumunda. Rusya'da bir iPhone sahibi olmak için 2.001 TL ödemeniz gerekiyor.

13. Yeni Zelanda

Ülkeye ulaşımın sadece uçak ve gemi ile olmasından kaynaklanacak olacak ki, Yeni Zelanda ülkesinde de iPhone'lar iki bin liranın üstünde alıcı buluyor. Yeni Zelanda'da iPhone sahibi olmanın bedeli 2.007 TL.

14. Almanya

Yalancı vatanımız olan Almanya'da iPhone'lar 2.093 TL fiyata alıcı buluyor. Fiyatı iki bin liradan fazla ancak, akraba priminizi kullanarak daha kolay bir şekilde iPhone sahibi olabilirsiniz.

15. Brezilya

Şu ana kadar hep ucuz fiyata iPhone satan ülkeleri gezdik. Hep en pahalı iPhone bizim ülkemizde olarak biliyorduk ancak, meğerse öyle değilmiş. Brezilya'da iPhone sahibi olmak için 2.681 TL ödemeniz gerekiyor. O halde ülkemize "şükür" diyoruz.

Türkiye'de bugün iPhone 6 ne kadar?

Şu ana kadar ucuz fiyata iPhone sahibi olabileceğiniz alternatif ülkeleri size aktardık. Ülkemizde 2.345 TL olan iPhone 6'yı diğer ülkelerden satın almanın daha ucuz bir yol olduğunu da görmüş olduk. iPhone sahibi olmak insanı diyar diyar gezdirir diyerek bu eğlenceli ve bol manzaralı bloga burada son veriyoruz. Sağlıcakla kalın.

iPhone ile Yüklü Gelen Uygulamalar Nasıl Silinir?

iPhone'da Fotoğraflar İçin Daha Fazla Yer Açma