Instagram Arama Geçmişi Nasıl Silinir?

Popüler fotoğraf paylaşım platformu Instagram'da arama geçmişi nasıl silinir? Anlatıyoruz.

Popüler fotoğraf paylaşım platformu Instagram artık hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline geldi. Gün içerisinde içerikleri gezme, bir şeyler arama ve sohbet etme gibi birçok işlemi yaptığımız platformda arama bölümündeki içerikler biraz yüz kızartıcı olabilir. Bunun için hazırladığımız bu rehberimizde, Instagram arama geçmişi nasıl silinir? Anlatacağız.

Instagram'da Arama Geçmişi Nasıl Silinir?

Biraz önce arama bölümündeki içerikler yüz kızartıcı olabilir dedik ama, her zaman durum böyle olmayabilir. Gizliliğiniz için ve başkalarının görmesini istemediğiniz aramalarınızı temizlemek de istiyor olabilirsiniz. Bu işlemi yapmak saniyeler içerisinde tamamlayabileceğiniz kadar basit diyebilirim

Öncelikle Instagram’ı açıyoruz ve Ayarlar sayfasına gidiyoruz. Ayarlar sayfasını aşağıya kaydırıyoruz ve Arama geçmişini sil seçeneğini buluyoruz.

Bu seçeneğe tıkladığımızda sizden onay istenecektir. Onay verdikten sonra artık arama geçmişiniz temizlenmiş olacaktır.

Arama geçmişinizi temizlemek, yine de kesin çözüm olmayacaktır bunu da unutmamanızda fayda var. Instagram, arama panelinin üst bölümünde size önerilen hesapları listeleyecektir. Bu hesaplar, sık görüştüğünüz veya son etkileşimde bulunduğunuz kullanıcılar olacaktır. Bunları bir süreliğine temizlemek için de üstüne basılı tutup Gizle seçeneğine tıklayabilirsiniz. Yine de içiniz rahat olsun, yukarıdaki işlemleri uyguladığınızda arama geçmişiniz temizlenecektir. Bir başka rehberde görüşmek üzere, hoşçakalın!
Instagram, Facebook Profilinize Göre Reklam Göstermeye Başlıyor
SOSYAL MEDYA

Instagram, Facebook Profilinize Göre Reklam Göstermeye Başlıyor

Instagram ve Facebook entegrasyonu ticari altyapıyla birleşecek. Instagram bundan böyle kullanıcılarına Facebook ilgi alanlarına göre reklam göstermeye başlıyor.


Instagram Hikayeler Nasıl Kullanılır?
SOSYAL MEDYA

Instagram Hikayeler Nasıl Kullanılır?

Bilindiği üzere popüler fotoğraf ve kısa video paylaşma uygulaması Instagram dün itibariyle güncellendi ve bambaşka bir boyut kazandı.

YORUMLAR