Instagram’da Başkasının Hikayesini Kendi Hikayenizde Paylaşma

Instagram’da başkalarının hikâyelerini kendi hikâyenizde paylaşabiliyorsunuz. Bu yazıda, başkasının hikâyesini nasıl kendi hikâyenizde paylaşacağınızı öğreneceksiniz.

2018’in sonlarına doğru Instagram Hikayeler için gelen bir özellik ile Instagram’da başkalarının hikayelerini kendi hikayenizde paylaşabiliyorsunuz. Bu özelliğin nasıl kullanıldığını bilmeyenler, kendisinin de bulunduğu bir fotoğrafın paylaşıldığı hikayeyi kendi hikayesinde yeniden paylaşmak istiyorlar ama bir türlü kendi hikayelerinde paylaşamıyorlar ve ekran görüntüsü alarak paylaşmayı tercih ediyorlar. Bu yazıda, başkasının hikayesini nasıl kendi hikayenizde paylaşacağınızı öğreneceksiniz.

Başkasının hikayesini kendi profilinizde paylaşmak için paylaşılan hikayede etiketlenmiş olmanız gerekiyor; hikaye sahibi sizi etiketlememişse hikayeyi kendi hikayenizde paylaşamıyorsunuz. Bir başkası sizi kendi hikayesinde etiketlediğinde, kişinin hikayesinde etiketlendiğinize dair size otomatik olarak bir mesaj geliyor. Bu mesajda hikayeyi kendi hikayenizde paylaşmanız için bir bağlantı da yer alıyor. Bu bağlantıya tıkladığınızda hikayeyi kendi hikayenizde paylaşabiliyorsunuz.

Instagram’da Yeniden Paylaşılabilir Hikaye Nasıl Oluşturulur?

Hikayenizi paylaşmadan hemen önce sağ üst köşedeki “Aa” butonuna tıklayın ve etiketlemek istediğiniz kişiyi “@kişi ismi” şeklinde yazın, kişiyi yazarken yazının hemen altında kişi önerileri çıkacaktır ve bu önerilerin hemen altında da hikayelerin yeniden paylaşılıp paylaşılamayacağını seçmenize yarayan bir buton olacaktır.

Hikayeyi yayımladığınızda, etiketlediğiniz kişiye de etiketlendiğine dair bir bildirim mesajı gidecektir. Bu kişi eğer hikayeyi kendi hikayesinde paylaşmaya tıklar ise kendi hikayesinde hikayenizi yeniden paylaşabilir.

Instagram'da Hikayeler Özelliği ile 24 Saatlik Hikaye Devri Başlıyor
MOBİL

Instagram'da Hikayeler Özelliği ile 24 Saatlik Hikaye Devri Başlıyor

Popüler fotoğraf paylaşma uygulaması Instagram, yeni yayınladığı güncellemeyle birlikte Snapchat ile aynı kulvarda hizmet vermeye başladı.

Artık Instagram Hikaye Özelliği Takipçi Kazanmanıza Yardımcı Olacak
SOSYAL MEDYA

Artık Instagram Hikaye Özelliği Takipçi Kazanmanıza Yardımcı Olacak

Gün geçmiyor ki Instagram yeni bir güncellemeyle daha bizleri buluşturmasın. Son eklenen özellikle artık hikayelerinize ‘hastag’ ekleyebilir, aradığınız hastagleri içeren diğer hikayeleri aratabilir ve etkileşim sayfanızdan sizinle benzer etiketleri kullanan hikayeleri izleyebilirsiniz.

Instagram Hikayeler’de Yeni Dönem
SOSYAL MEDYA

Instagram Hikayeler’de Yeni Dönem

Son dönemde birbiri ardına yaptığı yeniliklerle kullanıcıları mutlu etmeyi başaran Instagram, Hikayeler bölümünü zenginleştirmeye devam ediyor.

YORUMLAR