Instagram'da Başkasının Hikayesini Kendi Hikayenizde Paylaşma

Instagram başkasının hikayesini paylaşma yolları neler? Kullanıcının sizi etiketlememesine rağmen bir hikayeyi nasıl indirirsiniz? Bu sorulara yanıt verdik.

Instagram başkasının hikayesini paylaşma için tek bir yol sunuyor. Bu yola başvurmak için hikayeyi paylaşan kişinin sizi etiketlemesi gerekiyor. Kişi eğer sizi etiketlemezse ne yazık ki o hikayeyi kendi hesabınızda hikaye olarak paylaşamıyorsunuz.

Neyse ki başkasının hikayesini hesabınızda paylaşmak için başvurabileceğiniz bazı yöntemler var. Bu yöntemleri uygulamak için o kişinin sizi etiketlemiş olmasına da gerek yok fakat makalemizin sonuna doğru Instagram başkasının hikayesini kendi hikayende paylaşma sorunu için hangi çözüm yoluna başvurulması gerektiğini de açıklayacağız.

Instagram Başkasının Hikayesini Paylaşma Yolları

 • Hikayede etiketlendiyseniz hikayeyi DM kısmından paylaşın.
 • Hikayeyi ekran görüntüsü alın.
 • Instagram hikaye indirme uygulamasını kullanın.
 • Instagram hikaye indirme sitesi kullanın.

Instagram'ın popüler özelliği hikâyeler artık sosyal medya platformunun olmazsa olmaz bir parçası. Birkaç sene önce kullanıcılara sunulan özellik artık kullanıcıların her gün paylaşım yapmak için kullandığı bir yöntem hâline geldi.

Siz de bir Instagram kullanıcısıysanız hikayeleri şimdiye kadar bir kere de olsa kullanmışsınızdır. Peki, başkasının hikayesini kendi hikayeniz olarak paylaşmanın yollarını hiç denediniz mi? Yukarıdaki 3 yöntem, kişi sizi etiketlemediyse bile o kişinin hikayesini kendi hikayeniz olarak paylaşmanızı sağlar.

Bu yöntemlerin nasıl uygulanacağını ise aşağıdan öğrenebilirsiniz.

1. Direkt Mesajlar Bölümünü Kontrol Etme

Instagram'da bir hikaye paylaşır ve başka bir Instagram kullanıcısını bu hikayeye etiketlerseniz o kullanıcı hikayenizi yeniden paylaşabilir. Eğer başka birinin hikaye olarak paylaştığı bir video ya da fotoğrafında yer aldığınız için etiketlendiyseniz o kişinin hikayesinde etiketlendiğinizi gösteren bir bildirim alırsınız.

Hikayeyi kendi hikayeniz olarak paylaşmak için size gelen özel mesajları kontrol edin. Hikayeyi paylaşan kullanıcı ile olan sohbet geçmişinize girin ve bildirimin altında "Hikayene ekle" seçeneğinin yer alıp almadığını kontrol edin. Bu seçeneği görüyorsanız hikayeyi paylaşın.

Hikayede etiketli olmanıza rağmen hikayeye ekleme seçeneğini göremiyorsanız yazının sonuna gidin, orada bu sorunun neden olduğunu ve sorunu nasıl çözeceğinizi adım adım açıkladık.

2. Hikayeyi Ekran Görüntüsü Alma

Bu yöntemi hikaye sadece fotoğraf olarak paylaşılmışsa kullanabilirsiniz. Kişi eğer sizi hikaye olarak paylaştığı fotoğrafta etiketlemediyse o kişinin hikayesini açıp ekran görüntüsü alabilir ve hikayeyi kendi hikayenizde paylaşabilirsiniz.

Instagram SS Bildirimi Gitmeden Ekran Görüntüsü Almanın Yolları
SOSYAL MEDYA

Instagram SS Bildirimi Gitmeden Ekran Görüntüsü Almanın Yolları

Instagram SS bildirimi gitmeden ekran görüntüsü alma yöntemlerini merak ediyorsanız sizler için hazırladığımız rehbere göz atabilirsiniz. İşte ayrıntılar!

3. Instagram Hikaye İndirme Uygulaması Kullanma

iOS/iPadOS'te iStory for Instagram'ı, Play Store'da Instore'u indirebilirsiniz. Instore'u hesabınıza giriş yapmadan da kullanabilirsiniz fakat bunu yapmayı seçerseniz sadece herkese açık hesapların hikayesini indirebilirsiniz, gizli hesapları indirmeniz ne yazık ki mümkün değil.

Tabii ki bu tür uygulamaları kullanmak her zaman en iyi seçenek olmayabilir. Ne de olsa hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor ve uygulamalar sizden çok sayıda izin istiyor. Bunun yerine Instagram hikayelerini indirmek için kullanabileceğiniz sitelere başvurabilirsiniz.

Tabii ki bu siteleri kullanmanın büyük bir dezavantajı var. Bu sitelerle sadece herkese açık hesaplarda paylaşılan hikayeleri cihazınıza indirebiliyorsunuz. Hesabı üzerinden yaptığı paylaşımların sadece takipçiler tarafından görüntülenmesi için hesabınızı gizli yapan kişilerin hikayesini ne yazık ki indiremiyorsunuz.

Kullanıcının hesabını eğer herkese açık olması, önünüzde onun hikayesini indirmek için hiçbir engelin olmadığı anlamına geliyor. Bu durumda ücretsiz Instagram hikaye indirme sitelerini kullanabilirsiniz.

4. Instagram Hikaye İndirme Sitelerini Kullanma

 • Story Saver'ın sitesine girin.
 • Kutuya hikayesini indirmek istediğiniz kullanıcının kullanıcı adını yazın.
 • Captcha doğrulamasını tamamlayın.
 • Doğrulamadan sonra 24 saat içinde paylaşılan hikayeler listelenecek.
 • "Öne Çıkanlar" kısmından kullanıcının öne çıkardığı hikayelerin kapağını görebilirsiniz.
 • Bu kapakların altındaki "Show Highlights" seçeneğine basarak o arşivdeki hikayeleri görüntüleyebilirsiniz.
 • Paylaşılan tüm hikayeleri indirme butonuna tıklayarak indirebilirsiniz.

Instagram Başkasının Hikayesini Kendi Hikayende Paylaşma Sorunu

Instagram'da eğer etiketlenmenize rağmen özellikle bir kullanıcının hikayesini paylaşamıyorsanız o kullanıcıdan hesabını herkese açık yapmasını isteyin. Bunun için aşağıdaki adımları takip etmesi gerekir:

 • Instagram'ı açın.
 • Profile gidin.
 • Sağ üst köşedeki üç yatay çizgiye basın.
 • Ayarlara girin.
 • "Gizlilik" bölümüne girin.
 • "Gizli Hesap" seçeneğini kapatın.

Kişinin hesabı zaten herkese açık ise Instagram kullanıcısı aşağıdaki adımları takip etsin:

 • Instagram'a girin.
 • Profilinizi görüntüleyin.
 • Sağ üst köşedeki üç yatay çizgiye dokunup ayarlara girin.
 • "Gizlilik" bölümünden "Hikaye" seçeneğine basın.
 • "Paylaşım" bölümüne gelin.
 • "Hikayede Paylaşmaya İzin Ver" ve "Mesajlarda Paylaşmaya İzin Ver" seçeneklerini etkinleştirin.

Yukarıdaki iki yola başvurduktan sonra o kullanıcının hikayesini etiketlediği kişiler paylaşabilecek.

Instagram'da Hikayenizi Kimler Paylaşabilir?

Instagram'da hikayenizi yalnızca sizin etiketlediğiniz kişiler paylaşabilir. Hikayenizi paylaşmadan önce "Aa" butonuna tıklar ve kişinin ismini "@kullanıcı adı" şeklinde yazarsanız hemen alt kısımda önerilen kişiler çıkar. Bu kişilerin içinden etiketlemek istediğiniz kullanıcının üzerine basarsanız o kullanıcıyı etiketlemiş olursunuz.

Hikayenizde birden fazla kişiyi etiketlemek için aynı işlemi tekrarlamanız gerekir. Ne kadar kullanıcıyı etiketlemek istiyorsanız işlemi o kadar tekrarlayın fakat bunu yaptığınızda ekranda kötü bir görüntü oluşabilir. İnsanlar ile paylaşmak istediğiniz asıl içerik arka planda kalırken ekranı etiketler kaplayabilir.

Etiketlediğiniz kullanıcının eğer hikayede etiketli olarak görünmesini istemiyorsanız yazının üzerine basılı tutarak ekranın dışına sürükleyebilirsiniz. Böylece hikayede video ya da fotoğraf dışında hiçbir öge yer almaz. Bu yöntemi aynı zamanda hikayenize eklediğiniz müzik vb. çıkartmalarda da kullanabilirsiniz.

Hikayenizi paylaştığınız zaman etiketlediğiniz kişiye bir hikayede etiketlendiğine dair bildirim gider. Bu kişi eğer hikayeyi kendi hikayesinde paylaşma seçeneğine dokunursa hikaye o kişinin de hikayesinde paylaşılır.