Instagram SS Bildirimi Gitmeden Ekran Görüntüsü Almanın Yolları

Instagram SS bildirimi gitmeden ekran görüntüsü alma yöntemlerini merak ediyorsanız sizler için hazırladığımız rehbere göz atabilirsiniz. İşte ayrıntılar!

Instagram SS bildirimi karşı tarafa gitmeden ekran görüntüsü nasıl alınır? Bu sorunun yanıtını merak eden sosyal medya kullanıcıları için oldukça detaylı bir rehber hazırladık. Hazırladığımız rehberde yer alan yöntemleri uygulayarak bildirimsiz ekran görüntü alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Çok sayıda sosyal medya kullanıcısı, "Instagram hikâye SS alınca bildirim gidiyor mu?" ve benzeri soruların cevabını araştırıyor. Bu sorunun cevabı nerede ekran görüntüsü aldığınıza bağlı olarak değişiyor.

Instagram Profil Fotoğrafı Nasıl Büyütülür?
SOSYAL MEDYA

Instagram Profil Fotoğrafı Nasıl Büyütülür?

Popüler sosyal medya hizmetindeki profil resimlerinin boyutu doğrudan büyütülemiyor. Neyse ki mevcut birkaç yöntem sayesinde Instagram profil fotoğrafı büyütme programsız bir şekilde yapılabiliyor.

Görüntü tabanlı sosyal medya uygulamasının DM (Direkt Mesaj) bölümünde birisi size hikâye şeklinde bir fotoğraf gönderdiği zaman ekran görüntüsü alırsanız otomatik bildirim sayesinde karşı tarafın bundan haberi olur fakat herhangi birinin normal hikâyesinin ekran görüntüsünü alırsanız bu durumundan karşı tarafın haberi olmaz.

Peki, Instagram'da birisi tarafından gönderilen fotoğrafın ekran görüntüsünü bildirim gitmeden almak mümkün müdür? Aşağıdaki yöntemlerden herhangi birini kullanmadan ekran görüntüsü alırsanız karşı tarafa bildirim gider fakat sizler için listelediğimiz yöntemleri kullanırsanız karşı tarafa bildirim gitmesini engelleyebilirsiniz.

Türkiye de dahil olmak üzere dünyanın çeşitli bölgelerinde her gün saatlerce kullanılan sosyal medya uygulamasında herhangi birisiyle konuşurken karşı taraftan gizli olarak ekran görüntüsü alabilmenizi sağlayan yöntemlerden istediğinizi kullanabilirsiniz.

Instagram SS Bildirimi Gitmeden Ekran Görüntüsü Alma Yöntemleri

  • Başka bir telefon kullanarak SS almak
  • Ekran kaydetme uygulaması kullanmak
  • Üçüncü taraf uygulamalar kullanmak

Yukarıda görüntü tabanlı sosyal medya hizmetinde bildirimsiz ekran görüntü almanın yolları yer alıyor. Bu yöntemleri nasıl uygulayacağınıza aşağıdan göz atabilirsiniz.

1. Başka Bir Telefon Kullanarak SS Almak

Başkasının size gönderdiği fotoğrafın ekran görüntüsünü almak için başvurabileceğiniz en basit yol, başka bir telefon kullanmaktır. Yanınızda başka bir telefon varsa o telefonun kamerasını kullanarak fotoğraf çekebilir ve bunu ana telefonunuza aktarabilirsiniz.

Bu yöntem aynı şekilde videolarda da kullanılabilir. Size birisi fotoğraf değil de video gönderdiğinde başka bir telefonla bunu anbean kaydedebilirsiniz. Video kaydetme işlemini tamamladıktan sonra söz konusu videoyu kendi telefonunuza yollayabilirsiniz.

2. Ekran Kaydetme Uygulaması Kullanmak

  • AZ Screen Recorder
  • Mobizen
  • Apowersoft Recorder

Dünya çapında çok büyük bir popülerliğe sahip olan görüntü tabanlı sosyal medya platformunda uygulayabileceğiniz bir yöntem daha bulunuyor. Bu yöntemi uygulayabilmek için akıllı telefon ya da tabletinize bir uygulama yüklemeniz gerekir.

Android ve iOS cihazlar için çok sayıda ekran kaydetme uygulaması bulunuyor. Bu uygulamalar sayesinde cihazınızın ekranını kaydedebilirsiniz. Böylelikle Instagram’da karşı tarafa bildirim gitmeden ekran görüntüsü alabilirsiniz.

Uygulama mağazalarında bulunan birbirinden çeşitli ekran kaydetme uygulamalarından bir tanesini indirebilir ve cihazınıza yükleyebilirsiniz. Netlik açısından iyi bir sonuç elde etmek istiyorsanız indirdiğiniz uygulamanın kalite bakımından herhangi bir kısıtlama uygulamadığından emin olmalısınız.

Az Screen Recorder

Ücretsiz olarak sunulan AZ Screen Recorder sayesinde ekran kaydı işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Yüksek kalitede video kaydı yapabilmenize olanak tanıyan uygulamada çeşitli düzenleme araçları bulunuyor. Bu düzenleme araçları sayesinde kırpma, birleştirme, müzik ekleme, sıkıştırma ve döndürme gibi işlemler yapabilirsiniz.

Mobizen

Cihazınızın ekranını kaydedebilmenizi sağlayan Mobizen, kullanıcı dostu bir arayüze sahip. Uygulama üzerinden yüksek kalitede video kaydı yaparken istediğiniz zaman duraklatabilirsiniz. Mobizen'ı ücretsiz olarak cihazınıza indirebilir ve hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Kaydettiğiniz videoyu çeşitli araçlar sayesinde düzenleyebilirsiniz.

Apowersoft Recorder

Apowersoft Recorder sayesinde cihazınızın ekranını kaydedebilir ve kaydettiğiniz videoyu hızlı ve pratik bir şekilde düzenleyebilirsiniz. Çok basit bir şekilde video kaydı yapılabilmesine olanak tanıyan uygulamada çeşitli özellikler mevcut. Uygulamada 360p, 720p ve 1080p gibi çözünürlük seçenekleri yer alıyor.

3. Üçüncü Taraf Uygulamalar Kullanmak

WhatsApp Messenger'daki durumları kaydetme uygulamaları ile aynı işleve sahip uygulamalarından herhangi birini kullanabilirsiniz. Uygulama mağazalarında yer alan Instagram hikâye kaydetme uygulamalarından bir tanesini kullanarak karşı tarafa bildirim gitmeden fotoğrafı cihazınıza indirebilirsiniz. Bu tür uygulamalar sadece fotoğrafların değil, videoların yer aldığı hikâyeleri kaydetmek için de kullanılabilir.

Instagram SS Bildirimi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

  • Birinin hikâyesinin ekran görüntüsünü almak yasa dışı mı?
  • Ekran görüntüsü alanları görmek mümkün mü?
  • Instagram'da gönderilerin ekran görüntüsü alındığında bildirim gider mi?
  • Instagram'da birinin ss aldığını nasıl anlarız?

Instagram'da "screenshot" almak hakkında sosyal medya kullanıcılarının gidermek istediği çok fazla soru işareti bulunuyor. Kullanıcıların en çok sorduğu sorulardan birkaçının cevabını aşağıdan öğrenebilirsiniz.

1. Birinin hikâyesinin ekran görüntüsünü almak yasa dışı mı?

Birinin hikâyesinin ekran görüntüsünü almak yasa dışı değildir fakat bunu kişinin haklarını ihlal ederek yapmak etik olmamakla birlikte suçtur.

2. Ekran görüntüsü alanları görmek mümkün mü?

Hikâyenin ekran görüntüsünü alanlar sadece direkt mesaj ile sınırlı olmak koşuluyla görülebilir fakat kişi yukarıdaki yöntemlerden herhangi birini kullanarak bunu yaptıysa onun SS aldığını öğrenmenin bir yolu yoktur.

3. Instagram'da gönderilerin ekran görüntüsü alındığında bildirim gider mi?

Instagram SS bildirimi sadece direkt mesajla gönderilen hikayelerle sınırlı çalışır. Normal bir gönderinin ekran görüntüsünü alırsanız gönderi sahibine bununla ilgili bir bildirim gitmeyecektir.

4. Instagram'da birinin ss aldığını nasıl anlarız?

Birine gönderdiğiniz hikâyenin ekran görüntüsünün alınıp alınmadığını mesajın yanında bir simgenin olup olmadığını inceleyerek öğrenebilirsiniz. Karşı taraf eğer yukarıdaki yöntemlerden birini kullanmadıysa ve hikâyenizin ekran görüntüsünü almadıysa mesajınızın yanında herhangi bir simge bulunmayacaktır.

Bu yazıda bildirimsiz ekran görüntüsü almaya yönelik merak edilen soruları yanıtladık. Konuya dair düşüncelerinizi aşağıda yer alan yorumlar kısmından bizimle paylaşmayı unutmayın.

Instagram gizli hikaye izlemek için LiLi APK uygulamasını indirebilirsiniz.

YORUMLAR