iPhone 7 Home Tuşu Titreşim Şiddeti Nasıl Ayarlanır?

iPhone 7 home tuşu (butonu) dokunuşla geri bildirim (taptic feedback) seviyesinin nasıl ayarlandığını anlatıyoruz.

iPhone 7 Home Tuşu Titreşim Şiddeti Nasıl Ayarlanır?

Jet Black rengiyle dikkatleri üzerine çeken iPhone 7’de ilk dikkat çeken nokta artık fiziksel bir home tuşunun bulunmaması. Dokunduğunuzda titreşimli geri bildirim aldığınız Taptic Engine destekli yeni home butonunun seviyesini de ayarlamanız mümkün. Bu blog yazımızda bu ayarın nasıl yapıldığından bahsedeceğiz.

Suya dayanıklı ilk iPhone olma özelliğini taşıyan, A10 Fusion işlemcisiyle performans canavarı iPhone 7, tasarım tarafında büyük yenilikler içermiyor. Hatta cihaza karşıdan baktığınızda diğer modellerle ayırt etmeniz mümkün değil. Ancak cihazı kullanmaya başladığınızda ufak yeniliklerin yapıldığını anlayabiliyorsunuz. Bu yeniliklerin başında home tuşu geliyor. iPhone’un ikonik home butonu tamamen elden geçirilmiş. Yapısı aynı kalsa da artık fiziksel bir buton değil. Çıt çıt eden home butonu yerine Mac ve Apple Watch’da gördüğümüz Apple’ın Taptic Engine olarak bahsettiği titreşimli, basınca duyarlı bir tuş almış. Tuşa bastığınız daha doğrusu dokunduğunuz vakit normal titreşimden farklı bir titreşim alıyorsunuz.

iPhone 7 Tanıtım Videosu
MOBİL

iPhone 7 Tanıtım Videosu

Geçtiğimiz gün tanıtılan iPhone 7 teknoloji dünyasını ekranlara kilitledi. Birbirinden güzel özellikleri içerisinde barındıran ve donanım olarak şimdilik rakibi olmayan telefon, reklam filmleriyle de kendine hayran bırakıyor.

iPhone 7’nin home tuşunu kullanırken aldığınız dokunuş geri bildirimini (haptic feedback) isteğinize göre değiştirebiliyorsunuz. Ayarlar – Genel – Ana Ekran Düğmesi menüsü altından ulaşabildiğiniz dokunuş geri bildirim seviyesi için üç ayar mevcut. 1 (Çok az hissedilebilir titreşim), 2 (varsayılan) ve 3 (şiddetli geri bildirim) rakamından birine dokunup ardından home tuşuna basarak kendiniz için en uygununu seçiyor ve Bitti düğmesine dokunarak kaydediyorsunuz.

YORUMLAR