Kablosuz Ağ Bağlantısı Problemlerinizi Çözecek Öneriler

Kablosuz internet bağlantısı kuranların sıkça karşılaştıkları sorunlar arasında yavaş bağlantı, düşük çekim gücü, zayıf ağ güvenliği ve ağa yavaş bağlanma gibi saç baş yolduran sıkıntılar meydana geliyor. Ancak bu sorunları azaltıp daha sağlıklı bir inte

Kablosuz Ağ Bağlantısı Problemlerinizi Çözecek Öneriler

Kablosuz internet bağlantısı kuranların sıkça karşılaştıkları sorunlar arasında yavaş bağlantı, düşük çekim gücü, zayıf ağ güvenliği ve ağa yavaş bağlanma gibi saç baş yolduran sıkıntılar meydana geliyor. Ancak bu sorunları azaltıp daha sağlıklı bir internet bağlantısının keyfini çıkartmak mümkün. Aşağıda sıralamış olduğumuz birkaç yöntem ile birlikte internette eskisinden daha rahat sörf yapabildiğinizi fark edeceksiniz.
KABLOSUZ AĞLARIN ŞİFRESİNİ ÖĞRENİN

Bu olay ile çoğumuz karşıulaşmıştır. Misafir olduğunuz bir evde kablosuz ağ şifresini istersiniz ve ev sahibi şifreyi hatırlamaz. Bu durumda router'dan ayarları değiştirip ev sahibin internet bağlantısını da baltalamak hoş bir çözüm olmayacaktır, ama bilgisayarın kablosuz ağ şifrelerini gösterecek bir program önerirseniz kısa bir süre içersinde bu sıkıntıyı tarihe gömeceksiniz.

WirelessKeyView bu işi kısa ve öz bir şekilde hallediyor. Daha önce bağlanmış olduğunuz bir kablosuz ağ bağlantısının şifresini hatırlamıyorsanız bu program sayesinde her bağlantınızın şifrelerini liste halinde görüntüleyebilirsiniz.KABLOSUZ AĞ BAĞLANTISI SİNYALİNİ GÖSTEREN BİR HARİTA OLUŞTURUN

Radyo dalgaları aracılığıyla iletilen kablosuz bağlantı sinyalini ev içinde ölçümlemek mümkün. Oturduğunuz dairenin veya çalıştığınız ofisin planı ile birlikte sinyalin ulaşım alanını gözlemleyebilirsiniz. Ekahau HeatMapper size tam olarak bu hizmeti sunuyor.

Eğer dizüstü bir bilgisayarınız varsa bu programın yararını fazlasıyla göreceksiniz.BİLGİSAYARINIZIN KABLOSUZ AĞ BAĞLANTISINI KAPATIP AÇIN

Bazen kapatıp yeniden açmak her derde deva oluyor. Ancak kablosuz ağ bağlantısını kapatmak için bilgisayarınızı yeniden başlatmak zorunda değilsiniz. Bunun için Windows Explorer üzerinden bulacağınız "Ağ" adlı seçeneği sağ tıklayıp "özellikler"i seçmeniz gerekiyor. Açılacak olan pencerenin sol kısmında "Bağdaştırıcının ayarlarını değiştirin" isimli seçeneği tıkladığınızda su görüntü ile karşılaşacaksınız:

Hemen ardından açılacak olan seçenekler arasında Wi-Fi yazan ikonu sağ tıklayıp kapatmanız ve tekrar açmanız mümkün.

Bu kısa ve kolay çözümlerden sonra bağlantı problemleri yaşamayacağınızı umuyoruz. Tavsiye etmiş olduklarımızın haricinde değinmek istediğiniz başka programlar varsa yorumlarınızı bizden esirgemeyin.

YORUMLAR